Imgur’dan görüntüler içinde gezinmeyi kolaylaştıran yeni iPhone uygulaması

imgur-050315

Imgur, mobil platformlara daha ciddi yaklaşmaya hazır gibi gözüküyor. Popüler görüntü paylaşım sitesi, yeni iPhone uygulamasıyla geniş fotoğraf ve GIF kütüphanesi içinde gezinme deneyimini yeniden tamamlıyor. iPhone uygulaması Imgur’un mobil alandaki ilk denemesi olmasa da, şirket ilk defa her şeyin doğru biçimde yapıldığına dikkat çekiyor.

Imgur’un kurucusu ve CEO’su Alan Schaaf, uygulamanın çok güzel olduğunu dile getirirken, servisin bugüne dek sunduğu en iyi gezinme deneyimini sağladığını vurgulamayı da ihmal etmiyor.

Yeni uygulama Imgur’un internet sitesine fazla benzemiyor. Kullanıcılara fotoğrafları küçük biçimde gösteren ızgara görünümü yerine başlık ve fotoğraftan oluşan sonsuz bir kart sırası gösteriliyor. Daha fazla fotoğraf görmek isteyenlerin ekran üstünde sağa veya sola doğru sürükleme hareketi yapması gerekiyor. Bir fotoğraf veya animasyon üstünde görüş bildirmek içinse görüntünün üstüne dokunmak yeterli oluyor. Kullanıcılar karşılarına çıkan ekrandan olumlu veya olumsuz notlarını verebiliyor, ayrıca görüntüye yorum bırakabiliyor.

Imgur’un yeni iPhone uygulaması eğlence arayanlara yardımcı olmak için o anda sitede popüler olan görüntüleri ön plana çıkarıyor. Uygulamada gelişigüzel seçilen ve yeni eklenen görüntüler için de ayrı bölümler bulunuyor.

Yeni fotoğraf yükleme özelliğinin olmaması ise Imgur’un iPhone uygulamasındaki en büyük eksiklik olarak ön plana çıkıyor. Imgur CEO’su Schaaf ise yolculuğa küçük adımlar atarak başladıklarını ve önceliği kritik olduğunu düşündükleri gezinme deneyimine verdiklerini belirtti.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...