iMac Pro’nun sonuna dair bir işaret Apple online mağazasından

iMac Pro modelinin geleceğine dair bir işaret Apple Store web sitesinden geliyor. Apple, Türkiye web sitesinin de aralarında olduğu online mağazalarında, 57.439,00 TL’lik Türkiye satış fiyatına sahip olan temel konfigürasyon için “Stoklar tükenene kadar geçerlidir.” ibaresini ekledi.

İlginçtir ki, bu model Türkiye online mağazasından satın alınamıyor, çünkü stoklarda olmadığı belirtiliyor. Diğer ülke mağazalarına baktığımızda ise, bazılarında sadece temel konfigürasyonun satışta olduğu, ek konfigürasyonlara izin verilmediği görülüyor. Apple’dan The Verge sitesine yapılan açıklamada, temel modelin stokları tükeninceye kadar satışların süreceği, daha sonra iMac Pro’nun tamamen kalkacağı belirtildi.

imac pro türkiye mağaza

Apple’ın iMac Pro’yu kaldırması çok da şaşırtıcı sayılmaz. Sağlam kaynaklardan alınan bilgilerle hazırlanan haberlerde şirketin yeniden tasarlanmış bir iMac ve yenilenmiş bir Mac Pro modelini 2021 yılı içinde çıkaracağı belirtiliyordu. Bloomberg de geçtiğimiz ocak ayında geçtiği bir haberde yeni iMac modelinde ekranın altındaki kısmın da kaldırılacağı ve tamamen düz bir arka tasarıma geçileceği belirtilmişti.

Apple, iMac Pro’nun resmen sonlandırıldığına dair bir açıklama yapmadı, ancak şirketin ürün sayfalarında “stoklar tükeninceye kadar” ibaresini kullanması pek alıştığımız bir durum değildir. Bu arada Apple’ın geçtiğimiz ağustos ayında çıkardığı 27 inç iMac de, profesyonel iMac kullanıcıları için güçlü bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel Qualcomm için yeni anlaşma kapsamında çip üretimi yapacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel Qualcomm için yeni anlaşma kapsamında çip üretimi yapacak

iMac Pro 2017’de oyun, VR ve üst sınıf grafik ve düzenleme işlerini hedefleyen bir model olarak duyurulmuştu. İlk kez o yılın WWDC, yani Dünya Geliştiriciler Konferansı etkinliğinde gösterilmişti. Apple, bu modeli “şimdiye kadarki en güçlü Mac” olarak nitelendirmişti. Bu model o zamanların eskimeye başlamış Mac Pro serisinin yerine konumlandırılmıştı.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...