iFixit’in iPhone 12 mini sökümüyle ortaya çıkan ilginç detaylar

Yeni iPhone 12 mini yurt dışında müşterilerle buluşmaya başladı. iFixit tayfası da boş durmadı ve hem Avrupa hem de ABD’de satılan modeller için iki farklı söküm işlemini aynı anda gerçekleştirdi. Böylelikle Apple’ın 5G donanımını ve normal iPhone bileşenlerini bu kadar küçük bir cihaza nasıl yerleştirdiğini görüyoruz.

Cihazın içini gösteren fotoğraflara baktığımızda dikkatimizi çeken ilk ayrıntı mini modelinin daha küçük kapasiteli pili oluyor. iFixit, bu pilin 8.57Wh kapasiteli olduğunu ve benzer boyuttaki iPhone modelleriyle rahatlıkla boy ölçüşecek seviyede bulunmasının şaşırttığını söylüyor.

iFixit, bu pilin iPhone SE 2020’nin 6.96 Wh kapasiteli pilinden daha yüksek kapasitede olduğunu, ancak anlaşılır bir şekilde, üstüne geldiği standart 12’nin 10.78 Wh kapasiteli pilinden düşük seviyede kaldığını söylüyor.

iphone 12 mini

Taptic Engine, hoparlörler ve MagSafe halkası, iPhone 12 mini modelinde diğer versiyonlardakine göre daha küçük boyutlarda geliyor. Ancak Apple, diğer iPhone modellerindekiyle aynı büyüklükte kamerayı mini’ye yerleştirmeyi başarmış. Söküm işleminden anlaşılıyor ki, iPhone 12 mini modelinde de iPhone 12’de bulunan f/1.6 geniş açılı ve f/2.4 ultra geniş açılı kameralar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Q3 serisi önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak

Sonuç olarak iFixit, iPhone 12 mini’nin daha büyük boyutlu muadilleriyle çoğunlukla aynı parçaları taşıdığını belirtiyor: “iPhone 12 mini, büyük hedefleri olan küçük bir telefon. Aralarındaki boyut farklılıkları göz önüne alındığında, içerideki bileşenlerin bu yıl diğer iPhone’lara kıyasla ne kadar tanıdık göründüğüne şaşırdık.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...