IFA 2021 koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilmesi planlanan IFA 2021 teknoloji fuarı, koronavirüs salgınının yol açtığı belirsizlikler nedeniyle iptal edildi. Fuarın organizatörleri Messe Berlin ve gfu Consumer & Home Electronics GmbH tarafından yapılan açıklamada, kararın ana nedenleri konusunda da bilgi verdi.

Organizatörler özellikle Güney Doğu Asya’da hızlı biçimde yayılan yeni COVID-19 varyantlarının kararda etkili olduğunu belirtti. Buna ek olarak, dünya genelindeki aşılama programlarının hızıyla ilgili belirsizliklerin devam ettiğine de dikkat çekildi.

Bu belirsizlikler, Berlin’deki fuara katılması beklenen şirketlerde çekincelerin oluşmasına yol açarken; basın mensupları ve ziyaretçilerin de seyahat kurallarının sıklıkla değişmesi nedeniyle planlarını son dakikada yapmalarına sebep olmuştu. Söz konusu durumlar da organizatörlerin kararını etkilemişe benziyor.

IFA 2021’in gerçekleşmemesinin bir diğer sebebi ise fuar alanının aşı merkezi ve acil durum hastanesi olarak hizmet vermesi. Bu durumun da eylül ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Messe Berlin CEO’su Martin Ecknig, fuar tarihlerine kadar koronavirüsün tamamen kontrol alınacağına dair beklentinin yüksek olduğunu, ancak bunun gerçekleşmemesi nedeniyle üzücü bir karar aldıklarını belirtti.

ifa 2022 2021 IFA 2021 için iptal kararını açıklayan organizatörler, şimdiden IFA 2022 için çalışmaya başladı. Tam ölçekli bir organizasyon olması planlanan IFA 2022, 2-6 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....