Ana Sayfa Ürünler Akıllı Telefon IDC verilerine göre yılın üçüncü çeyreğinde satılan akıllı telefonların yüzde 75'i Android...

IDC verilerine göre yılın üçüncü çeyreğinde satılan akıllı telefonların yüzde 75’i Android işletim sistemli

2012’nin ikinci çeyreğinde satılan akıllı telefonların büyük kısmını Android işletim sistemli cihazlar oluşturmuştu. Yılın üçüncü çeyreğinde de bu durum değişmedi ve bu dönem içinde satılan akıllı telefonların yüzde 75’i Google’ın mobil işletim sistemi ile satıldı. Bu çeyrekte sevkiyatı gerçekleştirilen toplam Android işletim sistemli cihaz sayısı ise 136 milyon oldu. Bu rakam bir çeyrekte ulaşılan en yüksek rakam olması açısından da önem taşıyor.

iPhone 5’in çıkışının da yardımı ile iOS 14.9 ile ikinci sırayı alırken, BlackBerry ve Symbian toplamda yüzde 6.6’ya ulaşan oranları ile üçüncü ve dördüncü sıraları aldılar. Windows temelli telefonlar ise yüzde 2 ile Linux işletim sistemli telefonların hemen üstünde yer aldılar. Ancak Windows Phone 8’in ve bu işletim sistemine sahip akıllı telefonların satışa sunulduğu göz önüne alınınca Microsoft’un IDC tarafından açıklanacak bir sonraki listede daha parlak rakamlara sahip olacağı rahatlıkla söylenebilir.

İlgili >> IDC

14,342BeğenenlerBeğen
11,808TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,584AboneAbone Ol

İNCELEMELER