IBM’in USB güvenlik cihazı ZTIC ile internette bankacılık işlemleriniz güvende

090304-ibmbankstick-03IBM’den internet bankacılığı işlemlerinizi daha güvenli şekilde yapmanızı sağlayacak bir USB cihazı geldi. ZTIC (Zone Trusted Information Channel) adı verilen bu cihaz sayesinde zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarınızda bile güvenle işlem yapabileceksiniz.

Zürih’te geliştirilen ZTIC banka sunucuları ile bağlı olduğu bilgisayar arasında bir SSL bağlantısı oluşturuyor. Üzerinde depolama birimi bulunmayan bu cihaz her türlü veriyi güvenli şekilde tutuyor, bütün veri alışverişini de üzerinde görüntülüyor. Bağlantınız “ortadaki adam (man-in-the-middle)” saldırına uğrasa bile, saldırı gerçekleştiren korsanın bütün aktivitesi cihaz üzerinden görülüyor. Yani bu cihaz size korsanlık faaliyetlerini de bildiriyor. Büyük ihtimalle bankalar tarafından müşterilere sunulacağını düşündüğümüz bu cihazın fiyatı ise açıklanmadı. Sizce bu cihazı Türkiye’ye getirirler mi, gelirse ilk kim getirir? Merak edenler için video yazının devamında.

Video: ZTIC IBM internet bankacılığı USB güvenlik cihazı

Yukarıdaki videoyu görüntüleyemiyorsanız bu bağlantıyı takip edin.

İlgili — ZTIC

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun