Teknoloji

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 100. Yıl Özel İnternet Hizmeti: İBB Wi-Fi Nasıl Kullanılır?

ibb wifi
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine İstanbullular’a özel bir hizmet sunarak, şehrin dört bir yanını ücretsiz ve sınırsız internetle buluşturuyor. 21-31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak bu hizmet, metrolardan vapurlara, kütüphanelerden köylere kadar geniş bir alanda, 11 bin noktada sınırsız internet erişimi olacak. İBB WiFi hizmetinden faydalanmak için ise yapmanız gerekenler oldukça basit. İşte detaylar:

İBB Wi-Fi Hizmetine Erişim: İstanbul Senin Uygulaması

İBB’nin sunduğu bu özel internet hizmetinden faydalanabilmek için ilk olarak ‘İstanbul Senin’ adlı mobil uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra, ilk 3 ay boyunca 60 GB’lik bir kullanım hakkına sahip olacaksınız. Uygulama üzerinden kalan kota bilgilerinizi anlık olarak takip edebilir, böylece internet kullanımınızı daha efektif bir şekilde yönetebilirsiniz.

İBB Wi-Fi bağlantı adımları

İBB Wi-Fi hizmetine bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip etmeniz yeterlidir:

  1. Telefonunuzda ‘İstanbul Senin’ uygulamasını açın.
  2. “İBB Wi-Fi’ye Bağlan” butonuna dokunun.
  3. “Konum İzni Ver” seçeneğine tıklayın.
  4. Harita üzerinde en yakın İBB Wi-Fi bağlantı noktalarını görebilir ve istediğiniz bir noktaya dokunarak bağlanabilirsiniz.
  5. “Bağlan” butonuna dokunarak, İBB Wi-Fi hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bu hizmet için herhangi bir şifre veya kullanıcı adı gerekmemektedir. Yukarıdaki adımları takip ederek kolayca internete bağlanabilirsiniz.

İBB Wi-Fi özellikleri ve kullanım koşulları

İBB Wi-Fi hizmeti, kullanıcılara günlük 60 GB kota sunuyor. Kotası dolan kullanıcılar, 24 saat sonra tekrar internete bağlanabilirler. Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine, 21-31 Ekim tarihleri arasında günlük 60 GB kota sınırlaması olmayacak.

İBB Wi-Fi, İstanbul’un birçok noktasında hizmet vermektedir. Ücretsiz, şifresiz, hızlı ve güvenli internet erişimini; toplu taşıma araçları, meydanlar, parklar, iskeleler, kütüphaneler, kültür merkezleri, üniversiteler, spor tesisleri ve turistik sosyal alanlarda İBB Wi-Fi bağlantı noktalarını bulabilirsiniz.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER