Huawei Watch Ön İnceleme

huawei-watch-on-inceleme-1 Huawei de üst sınıf akıllı saat kervanına yeni bir ürünle katıldı. Şirketin Mobil Dünya Kongresi’ndeki gözde ürünü olarak nitelendirebileceğimiz Huawei Watch, stand içinde özel bir bölümde, başında güvenlik görevlisi ve güvenlik şeridi durur hâlde gösteriliyor.

huawei-watch-on-inceleme-4huawei-watch-on-inceleme-12Huawei henüz bu saate yakından bakıp deneyimlememize izin vermiyor, saatin standda sergilenen örneklerinde de Android Wear’ın sunum animasyonu oynatılıyor. Yine de bu durum saatin ihtişamını görmemize engel değil.

LG Watch Urbane ve Moto 360 gibi yuvarlak bir ekrana sahip olan Huawei Watch’un 1.4 inç AMOLED ekranı 400 x 400 çözünürlük değeriyle rakiplerini geride bırakıyor. Yüksek parlaklığa ve keskinliğe sahip olan bu ekran sayesinde zaten çekici görünen birkaç kat daha çekici hâle geliyor.

Yuvarlak ekranın etrafını ince bir çerçeve çevreliyor. Saat birimi biraz kalın, ancak bu çok da sorun değil, ne de olsa kalın gövdeli saatlerin de zengin bir kullanıcı kitlesi bulunuyor ve insanlar böyle saatleri daha havalı bulabiliyor. Huawei Watch için de farklı kayış seçenekleri söz konusu. MWC’de sergilenen saatin kayışı onu epey bir lüks saat havasına sokuyor. Altın, gümüş ve siyah renk seçenekleri, ayrıca farklı kayışlar sayesinde Huawei Watch hem kadınlar hem de erkeklerden ilgi görecektir.

Bu arada Huawei Watch’un 130 bileşen ve 260 üretim adımı ile tüketicilere ulaşan bir saat olduğunu belirtelim. Yani karşımızda geleneksel saatlerle de bağlarını bir şekilde koruyan bir ürün var. Google Fit ve Jawbone desteği sayesinde sağlık takibi de yapacak bu saatin özel bir uygulaması da bulunacak.

Huawei Watch’un Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şu an için belli değil. Ancak Android Wear’ın kısıtlı Türkçe desteği burada bir engel oluşturabilir gibi görünüyor.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...