BilimManşetler

Huawei Watch GT 3 Pro ve Watch D’nin öne çıkan kalp sağlığı odaklı özellikleri

huawei watch gt 3 pro

29 Eylül Dünya Kalp Günü; kardiyovasküler hastalıklara, bunların yönetimine ve toplumsal etkilerine dikkat çekmek için her yıl kutlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü istatistikleri, yılda yaklaşık 17,9 milyon insanın kardiyovasküler hastalıklardan öldüğünü bildiriyor. Bu, dünya çapındaki ölümlerin %31’ini oluşturuyor. Huawei, bu önemli günde özellikle akıllı saatlerinin kalp sağlığı konusunda sağladığı katkılara vurgu yapıyor.

Hızlı tempolu bir toplumda, sağlıklı ve düzenli bir rutini sürdürmek kolay bir iş değil ve yoğun bir yaşamda kalbinize nasıl iyi bakacağınız birçok insan için gerçek bir sorundur. En temel testler bile genellikle zahmetli oluyor. Stres ölçümü, SpO2 okuması ve sürekli nabız takibi okuması yapmak bir doktor muayenehanesine veya en azından yerel bir hastaneye gitmeyi gerektiriyor.

Kalp sağlığının, gençlerden yaşlılara kadar toplumun her kesiminden daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşünen Huawei, tüketicilere fayda sağlamak ve onların sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak için teknolojiyi kullanmaya inandığını dile getiriyor. Kullanıcıların kalp ve dolaşım sağlıklarını takip etmede en temel ölçümler arasında olan nabız, stres, tansiyon ve kandaki oksijen oranı (SpO2) gibi değerlerin sürekli olarak takibi çok önemlidir. Kullanıcılar, sağlık kontrollerini ne zaman yapmaları gerektiğini bilmek için bu özelliklere sahip Huawei Watch GT 3 Pro ve Huawei Watch D’den yararlanabileceklerini belirtiyor.

Küresel kurumlarla Huawei giyilebilir cihazlar üzerinde ortak kalp sağlığı araştırması

2018’de Huawei, atriyal fibrilasyonda mobil sağlık çözümlerini araştırdıkları Huawei Kalp Çalışmasını yürütmek için 301 Hastanesi ile ortaklık kurdu. Kullanımları, Huawei giyilebilir cihazlarla birleştirilmiş gözetim ve tarama senaryolarında doğrulandı.

Bu yılın başlarında yayınlanan sonuçlar, giyilebilir teknolojilerin kalp hastalıklarının erken tedavisinde oynayabileceği önemli rolü gösteriyor. Huawei giyilebilir cihazlarıyla birlikte mobil sağlık çözümleri, atriyal fibrilasyonu taramak ve izlemek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Uzun süreli hipertansiyon, anormal kan basıncı dalgalanmaları ve 60 mmHg’den yüksek nabız basıncı, atriyal fibrilasyon riskini artıracaktır. Huawei Watch GT 3 Pro ve Huawei Watch D gibi cihazların yüksek riskli hastalar için yararlı bir tarama çözümü olduğu ve gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme (PPG) özelliğine sahip cihazların kalp sağlığını izlemek için fayda sağladığı bulundu.

Huawei giyilebilir cihazlardan elde edilen veriler, hastaların hipertansiyon ve aritminin neden olduğu obstrüktif uyku apnesi riskini gidermelerine ve iyi egzersiz alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Huawei Watch GT 3 Pro ile tam sağlık takibi

Yaza girilirken Türkiye’de satışı başlayan Huawei Watch GT 3 Pro, kullanıcılara yeni arayüz tasarımı, üst düzey malzemeler, ultra net geniş ekran ve farklı renk ve stillerde saat yüzleri ile modaya uygun ve rafine seçenekler sunuyor.

Huawei Watch GT 3 Pro vücudunuzdaki değişiklikleri takip etmeye yardımcı olan kalp atış hızı izleme, kan oksijen seviyeleri, uyku kalitesi, solunum sağlığı gibi çok yönlü sağlık yönetimi sunuyor. Telefonunuzdaki Huawei Sağlık Uygulaması ile, sizin ve ailenizin sağlığını gözlemleyebilir, gerçek zamanlı egzersiz ve sağlık izleme verilerini senkronize edebilirsiniz.

Huawei Watch D CE Sertifikası ile Huawei’nin sağlık takibini destekliyor

Huawei, kan basıncı (tansiyon) izleme ve EKG analizini destekleyen ilk akıllı saati Huawei Watch D’yi çok yakında Türkiye’de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Kan basıncını herhangi bir yerde tek seferde doğru bir şekilde ölçmek için mini pompa tarafından şişirme sırasında algılanan nabız dalgasını analiz eden saat, kan basıncı trend verilerini elde etmek için sürekli ve invazif olmayan kan basıncı izlemeyi de destekliyor.

Kompakt ve taşınabilir Huawei Watch D, geleneksel bir tansiyon cihazıyla aynı ölçüm kapasitesine sahipken, geleneksel bir cihazdan yaklaşık 25 kat daha küçük ve 6 kat daha hafif.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER