Huawei Watch 3 sızıntısı yenilenmiş HarmonyOS arayüzünü gösteriyor

Huawei Watch 2, 2017’de Google’ın Wear OS işletim sistemiyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Ancak şirket bu üründen sonra odak noktasını kendi geliştirdiği işletim sistemiyle çalışan Watch GT serisine kaydırmıştı. Yeni bir paylaşım, Huawei’nin Watch 2’nin takipçisini yakında duyurabileceğini gösteriyor. Huawei Watch 3 olarak anılan saatin mayıs ayında resmiyet kazanacağı söyleniyor.

Bu akıllı saat, tahmin edilebileceği üzere Google’ın işletim sistemiyle çalışmayacak. Ancak Huawei GT serisindeki tercihi olan Lite OS platformunu da kullanmayacak. Akıllı saatte Huawei’nin HarmonyOS platformu yeni bir arayüzle boy gösterecek.

Huawei Watch 3’ün mevcut GT serisi saatlere kıyasla daha fazla üçüncü taraf uygulama destekleyeceği söyleniyor. Gelişmiş yapay zekâ özellikleri olması beklenen saatin pil ömrünün ise Huawei Watch GT 2’ye kıyasla daha az olacağı belirtiliyor.

Sızan bir görüntü, yeni arayüzün eylül ayındaki HarmonyOS saat demosunda görülenden daha farklı olduğunu gösteriyor. En azından ikonların tasarım dilinin farklı olduğu hemen fark ediliyor.

huawei watch 3 harmonyos Huawei Watch 3’ün eSIM desteğine sahip olacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Huawei Watch 2 Pro’da da eSIM desteği sunmuştu. GT serisinde ise mobil bağlantı desteği mevcut değil. Watch 3’ün en azından Çin’de satılacak modellerinde WeChat entegrasyonunun bulunacağı ve saat üzerinden mesaj yanıtlanabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch için düz kenarlı tasarım beklentileri gelecek yıla kaldı

Huawei’nin P50 serisinin tanıtımını haziran ayına ertelediği söyleniyor. P50 serisiyle birlikte Huawei Watch 3 akıllı saatin gözler önüne çıkması da sürpriz olmayacaktır. Tıpkı saat gibi, P50 serisi de HarmonyOS işletim sistemiyle gelecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...