Huawei Super Device ile cihazlar arasında pürüzsüz bağlantı sağlayacak

google news abone ol

Huawei bir süredir dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve tabletler arasında pürüzsüz entegrasyon sağlamak için çalışıyordu. Çinli teknoloji devi, sonunda bu çalışmalarının somut meyvesini aldı. Huawei Super Device (Süper Cihaz) adını taşıyan yeni yazılım çözümünü duyurdu.

Super Device yazılım paketi, pürüzsüz bir iş akışı sunmak için atılan en son adım olarak tanımlanabilir. Bu yazılım paketi Sağlık ve Fitness, Kolay Seyahat, Akıllı Ofis, Eğlence ve Akıllı Ev özellikleri arasında bağlantı kuruyor.

Akıllı Ofis, Cihazlar Arası İş Birliği özelliğini aktive ederek üretkenliği artırmayı amaçlıyor. Özellik, tüm cihazları tek bir deneyimde buluşturuyor. Bağlanan cihazların Windows veya HarmonyOS ile çalışması herhangi bir şeyi değiştirmiyor.

Kullanıcılar Huawei markalı telefonlarındaki uygulamaları yine Huawei markalı bilgisayarlarının ekranına yansıtarak kullanabilecek. Aynı anda üç telefon uygulaması bu sayede bilgisayarda çalıştırılabilecek. Dosya transferi de “sürükle-bırak” hareketiyle oldukça kolay olacak. Huawei AppGallery’deki bazı uyumlu uygulamalar, Huawei Mobile App Engine sayesinde doğrudan Windows üzerinde çalıştırılabilecek.

Super Device ile Huawei’nin dizüstü bilgisayarlarını kablosuz kulaklıklar, hoparlörler hatta Bluetooth destekli fare ve klavyelerle eş zamanlamak da kolaylaşacak.

Huawei Super Device kapsamına alınan özelliklerden bazıları zaten daha önceden mevcuttu. Ancak yeni özelliklerin de eklenmesiyle birlikte tüm ekosistemin biraz daha etkileyici hâle geldiği söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR