Huawei 2023’te de Qualcomm işlemcileri kullanmaya devam edecek

Huawei Qualcomm Snapdragon serisi işlemcileri kullanmaya 2023’te de devam edecek gibi görünüyor. Şirket elindeki Kirin işlemci stoğunun büyük kısmını tükettikten sonra çareyi Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini kullanmakta bulmuştu. Kendi çiplerini üretme konusunda hâlâ sıkıntı yaşayan Huawei, bu nedenle Qualcomm’la olan iş birliğini sürdürecek gibi görünüyor.

Çinli üreticinin 2023’te piyasaya süreceği tüm cihazlarda Qualcomm Snapdragon işlemciye yer vereceği söyleniyor. Bu yolu da şirketin amiral gemisi sınıfındaki telefonlarının açması bekleniyor.

Huawei’nin yılın ilk çeyreğinde Mate X3 katlanabilir telefonunu ve P60 serisini tanıtması öngörülüyor. Mate X3’ün Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip olacağı söyleniyor. P60 serisinde hangi işlemcinin kullanılacağı bilinmiyor. Ancak şirketin Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer vermesinin de muhtemel olduğu söyleniyor.

Huawei Qualcomm işlemcileri orta segment telefonlarında da kullanacak

Huawei’nin Nova 11 ve Nova 20 serisi gibi orta segment telefonlarında da Qualcomm ile çalışacağı belirtiliyor. Şirketin Çin’de piyasaya sürdüğü Enjoy serisi telefonlarında da Qualcomm işlemciye yer vermesi bekleniyor.

Huawei Qualcomm ile olan iş birliğini Mate serisinin 2023’te çıkacak modellerde de sürdürecek. Şirketin 2023’ü Mate serisiyle tanıtması öngörülüyor. Şirketin ürün takvimine bazı ara dönem ürünleri ekleyebileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun