Huawei P50 serisi için dikkat çeken iddialar

Mate 40 serisini geçtiğimiz ay tanıtan Huawei, odağını P serisine kaydırmış gibi görünüyor. Tedarik zincirini etkileyen ABD yaptırımları devam etse de, Huawei P50 serisi 2021’in ilk yarısında resmiyet kazanacağa benziyor. P50 serisinin mart veya nisan ayında tanıtılması bekleniyor.

The Elec’te yer alan habere göre, P50 serisinde kullanılacak OLED ekranları Samsung ve LG tedarik edecek. Samsung Display, Huawei’yle çalışmak için ekim ayında lisans aldığı biliniyordu. Çıkan haberler, LG’nin de aynı lisansı aldığını gösteriyor.

Huawei’nin P50 serisinde HiSilicon birimi bünyesinde ürettiği Kirin 9000 işlemciyi kullanacağı söyleniyor. Çinli üretici uzun süredir Mate serisiyle kullanmaya başladığı işlemciye P serisinde de yer veriyor. Ancak 2020’nin bu ezberlerin bozulduğu yıl olduğunu unutmamak gerekiyor.

Huawei, TSMC’nin kendisi için üretim yapmasını engelleyen yaptırımlardan önce birkaç milyon Kirin 9000 işlemci stoklamıştı. Honor’un telefonlarında Kirin 9000’in kullanılmayacak olması, bu stokların Huawei P50 serisine yetmesini kolaylaştırmış gibi görünüyor. Huawei’nin ABD’de değişen dengelerle birlikte yeniden TSMC ile çalışmayı umduğu da söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S22 Plus sızıntıları kafa karıştırıyor

Qualcomm ve MediaTek’in de Huawei’yle çalışmak için lisans başvurusunda bulunduğu ve Qualcomm’un lisans aldığı da biliniyor. Ancak Qualcomm’a verilen lisansın sadece 4G işlemcilerle sınırlı olması, Huawei için Kirin 9000 stoklarının doğru yönetiminin önemini artırıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...