Huawei Nova 8 SE tanıtıldı: 64 MP kamera, 66W hızlı şarj

Huawei Nova 7 SE geçtiğimiz nisan ayında tanıtılmıştı. Çinli teknoloji devi, akıllı telefonun takipçisini çıkarmak için fazla zaman kaybetmedi. Huawei Nova 8 SE sonunda gözler önüne çıktı.

7.46 mm. kalınlığındaki Nova 8 SE, tartıda 178 gram çekiyor. Düz çerçeveleri ve kare şeklindeki arka kamera modülü tasarımı, akıllara iPhone 12 serisini getiriyor. Arka kamera sisteminde ana kamera görevini 64 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve yine 2 megapiksel derinlik sensörü de sistemi tamamlıyor.

Nova 8 SE’de 6.53 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü OLED ekran bulunuyor. Ekranın üzerindeki damla çentik 16 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Parmak izi tarayıcısı da ekranın içine entegre edilmiş. Ekranın HDR 10 desteğine sahip olduğunu belirtmekte de fayda var.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

Nova 8 SE’nin kalbinde Dimensity 720 işlemci bulunuyor. Ancak telefonun bir de Dimensity 800U işlemcili High Edition isimli bir versiyonu da mevcut. 8 GB RAM, 128 GB depolama alanı taşıyan telefon kutusundan EMUI 10.1 kullanıcı arayüzüyle çıkacak.

Telefonun 3800 mAh kapasiteli pili, günümüz standartlarında küçük olduğu söylenebilir. Ancak bu pil 66W hızlı şarj desteğine sahip. Böylelikle 15 dakika içinde yüzde 60 oranında, 35 dakikada ise tamamen dolması mümkün oluyor. Şarj için USB-C girişi kullanılıyor. Telefonda 3.5 mm. kulaklık jakı da mevcut.

Dört renk seçeneği bulunan Huawei Nova 8 SE, Çin’de 11 Kasım’da satışa sunulacak. Telefonun standart versiyonu 2599 yuan (3320 TL), High Edition versiyonu ise 2699 yuan (3448 TL) karşılığında satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...