Huawei Nexus’a ait olduğu iddia edilen yeni fotoğraflar sızdı

huawei-nexus-sizinti-240815-1

Huawei’nin yeni Nexus telefonlarından birini hazırladığı iddiası, uzun süredir yüksek sesle konuşuluyor. Sızıntılar sayesinde giderek artan kanıtlar, bu iddiaların yalanlanmasını zorlaştırıyor.

Daha önce cihaza ait olduğu söylenen taslak videoları internete sızmıştı. Şimdi de, Huawei Nexus prototipine ait olduğu öne sürülen fotoğraflar ortaya çıktı. Sızıntının yüksek isabet oranıyla tanınan No Where Else sitesinde yayınlanması, söz konusu fotoğrafların güvenilirliğini artırıyor.

Paylaşılan fotoğraflarda Huawei Nexus’un ön ve arka yüzleri detaylı biçimde görülüyor. Fotoğraflardaki cihaz, genel hatlarıyla daha önceki sızıntılarda ortaya atılan bilgilere uygunluk gösteriyor.

Metal kasa, Huawei Nexus sızıntısında en dikkat çekici unsur konumunda. Huawei, bir süredir kendi amiral gemisi telefonlarında metal kasa tasarımını tercih ediyor. Dolayısıyla Huawei Nexus’un da metal kasaya sahip olması kulağa şaşırtıcı gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Tab S7 FE üç ayda bir güncelleme alacak

Cihazın arka kısmında parmak izi tarayıcısının varlığı dikkat çekiyor. Google, Android 6.0 Marshmallow ile birlikte parmak izi tarayıcıları için yerel destek sunmaya başlamıştı. Kameranın yerleştirildiği tümsek, Huawei Nexus’un arka panelinde göze çarpan bir diğer unsur oluyor.

Huawei Nexus’un ekran boyutu henüz tam olarak bilinmese de, genel beklenti cihazın 5.7 inç bir ekrana sahip olacağı yönünde. Fotoğraflarda görülen cihazın da oldukça büyük olduğunu ve 5.7 inç ekran dedikodularının gerçek olabileceğini belirtmekte fayda var.

Huawei Nexus’un hangi isimle piyasaya sürüleceği kesinleşmiş değil. Sızıntılardaki cihazın gerçek olup olmadığı ve Huawei Nexus’un tam adını öğrenmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....