Huawei’nin akıllı cihazlarına MWC 2023’te 16 farklı ödül

Geçen hafta İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC 2023’te, Huawei Watch Buds ve Huawei Watch GT Cyber dahil olmak üzere Huawei giyilebilir cihazları da görücüye çıktı. Huawei’nin belirttiğine göre, bu ürünler küresel medyanın ve misafirlerin dikkatini çekerek, son teknoloji tasarımları ve hızlı değiştirilebilir kılıfları için 16 prestijli medya ödülü kazandı. Şirket bu ödüllerin, Huawei’nin giyilebilir cihazlardaki uzmanlığının küresel olarak tanınmasını ve şirketin uluslararası pazardaki liderliğini pekiştirdiğini vurguladı.

TWS kulaklıkları ve akıllı saati entegre eden Huawei Watch Buds, 8 medya ödülü kazandı. Saat, son teknoloji 2’si 1 arada kullanım deneyimiyle adından söz ettirdi. Etkinliğe katılan konuklar saati denemek için akın etti. Manyetik açılır kapak ve kulaklık tasarımına sahip sektörün ilk akıllı saati olan Huawei Watch Buds, TWS kulaklıkları ve akıllı saati tek bir şık giyilebilir cihazda birleştirerek günlük kullanım sırasında TWS kulaklıkların unutulması veya kaybedilmesi sorununu çözüyor. Kulaklıklar, takıldığında sol ve sağ ses kanallarını otomatik olarak düzelten ve farklı kulak kanalı yapıları için en iyi ses kalitesini gerçek zamanlı olarak akıllıca uyarlayan Adaptif Tanımlama Teknolojisini destekleyerek misafirlerin harika müziğin keyfini çıkarmalarını sağlıyor. Geniş alanlı kulak kepçesi dokunmatik kontrolleri, misafirlerin sadece kulaklarına dokunarak birden fazla işleve erişmelerine olanak tanıyarak daha geniş bir menzil ve daha doğru dokunma tanıma sağlıyor.

Phone Arena, bu akıllı saatle ilgili olarak, “Huawei yeni bir çığır açıyor ve tıpkı ilk katlanabilir telefonlar gibi Huawei Watch Buds da bugün akıllı saat / kulaklık olarak bildiğimiz şeyi yeniden tanımlama potansiyeline sahip bir ürün! Üç yıl süren aralıksız testlerin ardından, 2’si 1 arada saat-kulaklık tasarımı, akıllı giyilebilir cihazlarda yeni bir sayfa açmak için her iki cihazın özelliklerini ve işlevlerini entegre ederek cihazlar arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor.” yorumunu yaptı.

Huawei, kullanıcı deneyimini yeniden tasarladığını belirttiği bu öncü ürünün, akıllı giyilebilir cihaz pazarına canlılık kattığını söylüyor. Akıllı giyilebilir cihaz ve ses endüstrisinde öncü olduğunu; yeni ürün formları, teknolojileri ve deneyimindeki avantajlarıyla sektördeki yeniliklere liderlik etmeyi taahhüt ettiğini de vurguluyor.

Huawei Watch GT Cyber ile ilgili yorumlar

Moda tutkunları için tasarlanan Huawei Watch GT Cyber ise, Huawei’nin belirttiğine göre, kullanıcıların saat kasalarını istedikleri stile göre değiştirmelerine olanak tanıyan, donanım yeniliği ve sektörler arası entegrasyon için bir standart belirleyen benzersiz bir yapıya sahip. Huawei Watch GT Cyber, şık değiştirilebilir kasaları ile 8 medya ödülü kazandı.

Huawei, MWC 2023 standına uğrayan konukların, göz açıp kapayıncaya kadar farklı saat kasaları ve yüzleri arasında geçiş yaparken bu yeni deneyimden gözle görülür bir şekilde memnun kaldığını dile getiriyor. Farklı kıyafetlere ve tarzlara uyum sağlayabilen bu akıllı saat, küresel tüketicilerin her türlü durumda kendilerini ifade edebilmelerini sağlıyor. Huawei, sahada yapılan tüm testler ve tartışmalardan sonra medyanın, cesur inovasyon ve durmak bilmeyen keşiflere olan bağlılığını yansıtan bu ürünün şirketin en benzersiz ve güçlü ürünü olduğu konusunda oybirliğiyle hemfikir olduğunun altını çiziyor.

Etkili bir sektörel tasarım dergisi olan Yanko Design, “Neredeyse Meta giyilebilir cihazın tasarımından bir sayfa almışlar gibi hissettiriyor” dedi. Dünyaca ünlü teknoloji medyası Trusted Reviews ise şu yorumu yaptı: “Huawei, Watch GT Cyber ile gerçekten farklı bir şey yapıyor. Sadece kayışı değil, tüm kasayı değiştirebilme özelliği şüphesiz moda bilincine sahip kişiler arasında popüler olacak ve hala oldukça yetenekli bir fitness takip cihazı olması da bir bonus.”

Huawei Watch GT Cyber üç koleksiyon halinde geliyor: Urban Edition, Sport Edition ve Elegant Edition olmak üzere üç koleksiyona sahip olan Huawei Watch GT Cyber, “Farklı, Özgür ve Sınırsız Olmak için Doğdu” mantığını dünyaya taşıyor. İlk Smart Movement ayrılabilir gövdesi ve Hızlı Değiştirilebilir kasası, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını ve kendilerini moda yoluyla ifade etme isteklerini karşılamak için tasarlandı.

Huawei, fitness ve sağlık alanındaki yeni dijital yetenekler aracılığıyla sağlıklı yaşamı teşvik etmek için tam yığın ve derin donanım-yazılım-servis uyumunu kullandı. Geçtiğimiz yıl, Huawei’nin akıllı giyilebilir ürünleri, tasarım, üretim süreçleri, yazılım ve donanım özelliklerindeki yeniliklerle dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere gelişmiş bir ürün deneyimi sunmaya devam etti. Huawei, son derece yenilikçi donanım ürünlerine ek olarak, yazılım yeteneklerinde de atılımlar yaptı. Huawei TruSeen, Huawei TruSport, Huawei TruSleep gibi şirket içi yenilikler sayesinde Huawei’nin giyilebilir ürünleri, dünya çapındaki kullanıcılara profesyonel sağlık ve egzersiz takibi sağlıyor. İleriye dönük olarak, Huawei giyilebilir cihazlar, dünya çapındaki tüketicilere birinci sınıf fitness ve sağlık deneyimleri sunmak için yazılım ve donanım hizmetlerinin yeteneklerini ve avantajlarını entegre etmeye devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S24+'ta 12 GB RAM seçeneği de sunulacak
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun