MateStation X: Huawei’den yeni masaüstü bilgisayar

Huawei MWC 2022 kapsamında MateStation X adını taşıyan yeni masaüstü bilgisayarını da gözler önüne çıkardı. MateStation X, şirketin ürün portföyündeki en büyük ekranlı masaüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor.

28.2 inç büyüklüğündeki IPS LCD ekran 3840 x 2560 piksel çözünürlük sunuyor. Görüntü oranı 3:2 olan bu ekran, P3 renk gamının yüzde 98’ini kapsıyor. Metal yekpare bir tasarıma sahip olan bilgisayarda üç hoparlörlü bir kurulum mevcut. Huawei bu kurulumu Fransız ses şirketi Devialet ile birlikte geliştirdi.

MateStation X’in kalbinde AMD Ryzen 5 5600H işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 16 GB RAM ve 1 TB M.2 NVMe depolama alanı eşlik ediyor. İki adet USB-C girişi, iki adet USB-A girişi ve kulaklık jakı da MateStation X’te mevcut. Wi-Fi 6 desteği de bilgisayarın özellikleri arasında yer alıyor.

MateStation X ile birlikte kablosuz bir klavye ve fare sunuluyor. Klavyede parmak izi tarayıcısı da mevcut. Bilgisayar, Windows 11 ile yüklü şekilde geliyor.

Huawei MateStation X, Avrupa’da 2199 avro karşılığında satılacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun