Manşetler

12.6 inç Huawei MatePad Pro Türkiye’de satışta, işte fiyatı ve başlıca özellikleri

Huawei MatePad Pro 12.6 Türkiye fiyatı bu tabletin ön satışa çıkmasıyla belli oldu, özellikleri ile ilgili detaylar haberde.
huawei matepad pro 12.6

huawei matepad pro satın alHuawei MatePad Pro
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

SATIN AL

Huawei, 11 inç ekranlı MatePad’in ardından, HarmonyOS 2 işletim sistemli bir diğer tableti olan 12.6 inç Huawei MatePad Pro‘yu satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni Huawei tableti, Türkiye’de ön satışa sunuldu.

Yeni nesil akıllı cihazlar için tasarlandığı belirtilen HarmonyOS 2, şirketin belirttiğine göre, Huawei MatePad Pro’yu yepyeni işlevlerle güçlendiriyor. Yeni tablet masaüstü, kullanıcılara önemli bilgileri daha verimli bir şekilde görüntülemeleri için yeni yollar sağlamaya yönelik olarak Alt Bağlantı İstasyonu ve Hizmet Widget’larıyla güçlendirildi.

Huawei’nin deyimiyle, “dağıtılmış teknolojiden” yararlanan yeni tablet, çok çeşitli yaratıcılık ve üretkenlik kullanım durumlarını destekleyebilen bir Süper Cihaz oluşturmak için akıllı telefonlardan PC’lere ve akıllı TV’lere kadar diğer cihazların yeteneklerini kullanabilir. Huawei MatePad Pro, Kirin 9000E işlemcisi ve yüzde 90 ekran-gövde oranı, milyonda bir kontrast oranı ve DCI-P3 geniş renk gamı desteği ile gelen 12,6 inç OLED FullView ekran ile donatıldı. Yeni ve geliştirilmiş Uygulama Çarpanı ve Çoklu Pencere özellikleri, çoklu görevleri her zamankinden daha sorunsuz hale getirerek Huawei’nin tablet uygulamalarında yatay modu geliştiriyor.

Huawei MatePad Pro 12.6 inç ekran ile geliyor

huawei matepad pro 12.6

Huawei MatePad Pro, 12,6 inç OLED FullView ekrana sahip. 16:10 en boy oranı ve 5,6 milimetrelik dar çerçeveleriyle bu ekran, yüzde 90’lık ekran-gövde oranı sunuyor. Ayrıca OLED FullView ekran, milyonda bir yüksek kontrast oranını ve geniş DCI-P3 renk gamını destekleyerek daha iyi tanımlanmış ve gerçeğe yakın renkler üretilmesini sağlıyor. Üstelik Huawei MatePad Pro’nun ekranı ∆E < 0,5 renk doğruluğu derecesine sahip. Huawei’nin belirttiğine göre, yalnızca bazı profesyonel düzeyde monitörler tarafından elde edilen bu doğruluk düzeyi, tableti profesyonel fotoğrafçılar için harika bir taşınabilir ikinci monitör hâline getiriyor. Kaynakta emisyonları azaltan mavi ışık filtreleme donanım çözümü ile Huawei MatePad Pro’nun dünyanın çeşitli zorlu testlerden geçen ve TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 sertifikası alan ilk tableti olduğunun altı çiziliyor.

Huawei MatePad Pro sahip olduğu ekranı, tüketicilere sürükleyici multimedya deneyimleri sağlamak için geniş genlikli tweeter’lar ve woofer’lardan oluşan sekiz hoparlörlü bir ses sistemi ile tamamlıyor.

HarmonyOS 2 ile sunulan avantajlar

Kullanıcıların ihtiyaç duydukları uygulamaları hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için Huawei MatePad Pro, yalnızca sık kullanılan uygulamaları değil, aynı zamanda yakın zamanda kullanılan uygulamaları da görüntüleyen yeni bir Alt Yuva sunuyor. Yeni Hizmet Pencere Öğeleri, gerçek zamanlı bilgileri görüntüleyebilir ve kullanıcıların, uygulamaları başlatmadan bile belirli uygulama özelliklerine hızlı ve rahat bir şekilde erişmesine olanak tanır. Bu widget’lar herhangi bir yere yerleştirilebilir ve ayrıca kullanıcıların cihazlarını tercihlerine göre kişiselleştirmeleri için tamamen özelleştirilebilir.

HarmonyOS’un dağıtılmış özelliklerinden yararlanan yeni Huawei MatePad Pro, yeni Tablet-PC Çoklu Ekran İş Birliği ile Ayna Modu, Genişletme Modu ve Collaborate Modu özelliklerini destekler. Ayna Modunda, bağlı bilgisayarın ekranı tablet ekranına yansıtılarak kullanıcıların belgeleri doğrudan imzalamasına ve not almasına veya tıpkı profesyonel tasarımcılar gibi Huawei M-Pencil (2. nesil) ve Huawei MatePad Pro ile bilgisayarda çizim yapmasına olanak tanır. Genişletme Modu, Huawei MatePad Pro’yu ikinci bir ekrana dönüştürerek daha fazla içerik görüntülemek için ekstra ekran alanı sağlar; referans materyallerini kontrol etmek veya internette gezinmek için harikadır. Yenilikçi Collaborate Modu, HarmonyOS 2 ve Windows arasında gerçek platformlar arası etkileşimleri mümkün kılarak, kullanıcıların metin, resim ve belge gibi içerikleri bağlı cihazlar arasında basit bir sürükle – bırak yöntemiyle aktarmalarına olanak tanır. Tabletleri, akıllı telefonları ve PC’leri ayıran sınırları ortadan kaldıran Çoklu Ekran İş Birliği, kullanıcıların Huawei MatePad Pro ve diğer bağlı cihazlarla yapabileceklerini geliştirerek, eskisinden daha üretken ve yaratıcı olmalarını sağlıyor.

Yeni Uygulama Çarpanı etkinken bir uygulamayı tek bir pencerede gösterirken, kullanıcılar artık tableti bırakmadan uygulama içeriğinde gezinmek için tablet ekranının her iki yanındaki boş alanları yukarı ve aşağı kaydırabilir. Kullanıcılar ayrıca aynı uygulamanın iki örneğini gösterebilir ve aynı uygulamayı iki kez başlatmışlar gibi pencerelerle etkileşim kurabilir. Haziran 2021 itibarıyla, yaklaşık 4.000 uygulama, kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için App Multiplier’ı benimsedi. Huawei, App Multiplier’ı sürekli geliştirerek yatay yönlendirmeyi destekleyen tablet uygulamalarının geliştirilmesine öncülük ediyor.

Huawei MatePad Pro Türkiye fiyatı

12,6 inçlik Huawei MatePad Pro, 2. Nesil M-Pencil, Manyetik Klavye ve taşıma kılıfı hediyeleriyle birlikte Huawei Online Mağaza üzerinde önsatışa sunuldu. 14.000 TL fiyat etiketli tablet için ayrıca vade farksız 4 taksit fırsatı da kullanılabiliyor. Ön satış dönemi boyunca 100 TL ön ödeme yapan kullanıcılara ayrıca toplam fiyat üzerinden 200 TL indirim uygulanıyor.

huawei matepad pro satın alHuawei MatePad Pro
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER