Video: Huawei Mate 40 Pro Kutusundan Çıkıyor

Kutudan çıkan güç adaptörü ile çok hızlı şarj

Huawei Mate 40 serisi geçtiğimiz ekim ayında düzenlenen bir online etkinlikte resmiyet kazanmıştı. Bu serinin ortanca üyesi olarak nitelendirebileceğimiz Huawei Mate 40 Pro kısa bir süre önce Huawei Online Mağaza’da ön satışa sunulmuştu. Bu akıllı telefonun satışları 21 Aralık itibarıyla başlıyor. Bunun öncesinde Android telefon elimize ulaştı. Huawei Mate 40 Pro kutu içeriği ve özellikleri videoda yer alıyor. Detaylı inceleme de çok yakında.

huawei mate 40 pro satın alHuawei Mate 40 Pro
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

A200Teknoblog koduyla 200 TL indirim kazanın

SATIN AL

Daha önce kutularını açtığımız üst sınıf Huawei akıllı telefonlarıyla aynı görünüşe sahip bir kutu tasarımı var. Mate 40 Pro’nun arkasındaki kamera modülünün şeklini yansıtan bir işaret de kutunun üstünde bulunuyor. Huawei AppGallery telefonu olduğu da ön taraftaki logoyla ortaya konuluyor.

Huawei Mate 40 Pro’nun Mistik Gümüş renk seçeneği elimizde. Bu renk seçeneğinde telefonun arkasını ışığa tuttuğunuzda hafif renk değişimlerini görüyorsunuz. Bu arada siyah renkli versiyon da satılıyor. 13 bin 999 TL’lik fiyat etiketine sahip olan telefonun 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafızalı versiyonu satılıyor. Bu arada telefonda 5G destekli Kirin 9000 işlemci olduğunu belirtelim.

Videodaki kutudan şeffaf kılıf da çıkıyor. Ancak Türkiye’de satılacak olan modellerin kutusundan böyle bir kılıfın çıkmayacağını belirtelim. Huawei, bu telefonu tanıtırken 66W’lık Süper Şarj özelliğine vurgu yapmıştı. Kutudan bunu destekleyen güç adaptörü çıkıyor. Adaptör USB-A çıkışına sahip. Port içinde kırmızı renk de var. Aynı şekilde USB-C – USB-A kablosunun uçlarında da aynı renklendirmeyi görüyoruz. Böylelikle bu kabloyu diğer kablolarla karıştırmayacaksınız. Huawei’nin üst sınıf telefonlarının kutularından çıkan USB-C uçlu kulaklık da kutudan çıkıyor.

Kurulum işlemleri birkaç dakikada tamamlanıyor. Google Play Store ve servisleri olmadığı için kurulum adımları içinde Google hesabı girişi yok. Bunun yerine Huawei Kimliği ile giriş var. Huawei Bulut servislerinin kullanımı ve diğer ayarlarla kurulum işlemi ilerliyor. Ekran içi parmak izi okuyucusuna parmak izi ekleme ve yüz tanıma sistemine yüz bilgisini ekleme işlemlerini de ilk kurulumda gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi K70 Pro'nun önemli özellikleri test sonucuyla görüldü

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra karşınıza EMUI 11 kullanıcı arayüzü çıkıyor. Huawei’nin bu yıl içinde gördüğümüz telefonlarında gördüğümüz uygulamalar, servisler ve diğer unsurlar mevcut. EMUI 11 ile sunulan Petal Haritalar da ilk sayfada dikkat çekiyor. EMUI 11 ile gelen diğer yenilikleri de bu telefonda görmek mümkün. Onlara incelemede biraz daha detaylı şekilde bakacağız, ancak merak edenler için daha önce yayınladığımız EMUI 11 ön inceleme yazısı ve videosuna göz atmanızı tavsiye ederiz.

Çok yakında detaylı bir Huawei Mate 40 Pro incelemesi yayında olacak. Eğer sorularınız varsa, aşağıdaki yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

huawei mate 40 pro satın alHuawei Mate 40 Pro
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

A200Teknoblog koduyla 200 TL indirim kazanın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.