Huawei Mate 40 Pro ekran koruyucusu ilk detayları gösteriyor

Huawei, Mate 40 serisinin gecikeceği konusunda bir açıklama yapmış veya işaret vermiş değil. Dolayısıyla serinin eylül veya ekim ayları içinde resmiyet kazanması bekleniyor. Şimdiye kadar seriyle ilgili sızıntılar genellikle küçük ölçekli olsa da, yeni bir sızıntı önemli bir detayı gözler önüne seriyor. İnternete sızan ve Huawei Mate 40 Pro ekran koruyucusuna ait olduğu belirtilen fotoğraflar, dikkat çekici ipuçları veriyor.

Sızıntıya göre, Mate 40 Pro 6.6 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Kenarlara doğru kavis yapacak ekranın çerçevelerinin oldukça ince olacağı anlaşılıyor. Ekran koruyucusunun üzerinde çentik veya kamera deliği için bir alanın bulunmaması dikkat çekiyor.

Mate 40’ta ekranda çentik bulunmayacağına dair haberler daha önce gündeme gelmişti. Huawei’nin Mate 40 Pro’da da aynı yaklaşımı izleyeceği yeni sızıntı sayesinde anlaşılıyor.

Huawei, Mate serisinde en yeni teknolojileri sunma konusuna ayrı bir önem veriyor. P serisinde fotoğrafçılığa odaklanan şirket, Mate serisinde ise en yeni teknolojileri bir araya getirme konusuna odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei FreeBuds Lipstick hızlı inceleme: Hem göze hem de kulağa hitap ediyor

Bu yaklaşım nedeniyle Huawei Mate 40 Pro, ekran altı ön kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk telefon olarak karşımıza çıkabilir. Daha önce bazı üreticiler bu teknolojiyi taşıyan prototipler tanıtsa da, henüz piyasaya sürülen hiçbir telefonda bu teknolojiye yer verilmiş değil.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun