Huawei Gentle Monster Eyewear II akıllı gözlük yeni akıllı işlevlerle geliyor

Huawei, Gentle Monster ile birlikte hazırladığı Eyewear II isimli yeni akıllı gözlüğünü tanıttı. Teknoloji ve modanın kusursuz entegrasyonunu vadeden Huawei’nin yeni nesil akıllı gözlüğü, daha konforlu bir kullanımla beraber yeni akıllı işlevler de vadediyor.

Huawei’den yapılan açıklamada, Eyewear II’nin Gentle Monster’ın tasarımlarının cesur ve ilerici bir örneği olduğu belirtildi. Hem klasik gözlük hem de güneş gözlüğü seçenekleri ile sunulan seri, dışarıya ses sızıntısını tamamen engelleyen akustik gizlilik özelliğine de sahip. Yarı-açık şekilde tasarlanan ultra ince hoparlörler, ses sızıntısını etkili bir şekilde ortadan kaldırırken yüksek tanımlı stereo ses performansı sunuyor. Güncellenen Akıllı Etkileşim işlevi ile Eyewear II serisi, yenilikçi bir akıllı giyilebilir teknoloji deneyimi ile birlikte, günlük yaşamı da kolaylaştırıyor.

Eyewar II, konforlu bir kullanım deneyimi vadediyor. Yenilikçi teknolojilerle donatılmış ince sap uçları daha hafif olmaları için plastik titanyumdan; çerçeve kenarındaki menteşeler ise titanyum elastikten üretildi ve yüzdeki sıkı kavrama hissini azaltmak için artırılmış tutma kuvveti ile güçlendirildi. Ayrıca ilk nesilde 12 derece olan kavisli kulaklık açısı, daha ergonomik bir kullanım amacıyla 20 dereceye yükseltildi.

huawei gentle monster eyewear ii Eyewear II; müzik dinlemek, oyun oynamak veya TV izlemek için en iyi ses deneyimini vadeden daha büyük ancak daha ince hoparlörlere sahip. Ürün aynı zamanda lens yuvasının her iki tarafında, sesi doğrudan kullanıcının kulağına ileten, ses sızıntısını etkin bir şekilde azaltan ve daha net bir stereo dinleme sağlayan yarı-açık hoparlörlerle geliyor. Cihazın lens yuvaları, çok yönlü ses dalgalarını dengeleyebilen ve ses sızıntısını azaltacak bir şekilde tasarlandı. Eyewear II; uyarlanabilir ses teknolojisi ile birlikte, ortama bağlı olarak sesi otomatik olarak azaltabiliyor, bu da kullanıcının, sesleri en sağlıklı şekilde algılamasını sağlıyor.

Huawei Gentle Monster Eyewear II akıllı etkileşim özellikleriyle geliyor

Eyewear II, güncellenmiş akıllı hareket kontrolü desteğine de sahip. Eşleştirme için, kullanıcıların yalnızca sol şakak üzerine gelen kısma hafifçe iki parmağı ile dokunması yeterli. Ses asistanı da aynı bölgeye çift tıklamayla kolayca etkinleştirilebiliyor. Eyewear II ayrıca kaydırma hareketlerini de destekliyor. Bir sonraki/önceki şarkıyı çalmak veya ses seviyesini ayarlamak için, kullanıcıların telefonlarına dokunmadan, sadece kaydırarak kontrol sağlamaları mümkün.

Eyewear II, hareket duyarlılığı ile müzik çalma esnasında kullanıcının gözlüğü çıkardığını algılıyor, üç dakika içinde tekrar takarsa kaldığı yerden çalmaya devam ediyor. Kullanıcı Eyewear II’yi bir süre bir kenara bırakıp tekrar taktıktan sonra, akıllı telefon ekranında bir pencere açılıyor, böylece kullanıcı Eyewear II’nin pil seviyesini bir bakışta kontrol edebiliyor. Bu pencereye dokunarak, daha fazla ayrıntı için cihazın ayarlarına da hızlıca ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Watch Series 7 ile kayış alışverişi biraz daha karışıyor

Huawei Gentle Monster Eyewear II, kesintisiz kullanım için güçlü bir bataryayla geliyor. Tek şarjla 5 saat boyunca sürekli müzik çalabilen Eyewear II, NFC temassız iletişim desteği ve kablosuz hızlı şarj teknolojisine de sahip. Akıllı gözlük Avrupa’da 300 avro karşılığında satılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...