Teknoloji

Huawei FreeBuds Pro 2 Türkiye’de ön satışa çıktı, işte fiyatı ve öne çıkan özellikleri

huawei freebuds pro 2

Huawei, geçen hafta İstanbul’da düzenlediği bölgesel lansman etkinliğinde tanıttığı FreeBuds Pro 2’yi ön satışa sundu. Huawei FreeBuds Pro 2 kablosuz kulaklık, Devialet ve Huawei’nin ses tarafındaki uzmanlığı ve iş birliğiyle geliştirildi. Huawei, bu kulaklığın mükemmel ses performansı, akıllı özellikler ve aktif gürültü engelleme gibi öne çıkan özellikleri sunduğunu söylüyor.

Huawei FreeBuds Pro 2, şirketin belirttiğine göre, iki sürücüyü akıllı bir şekilde koordine ederek mükemmel ses performansı için uyum içinde çalışmalarını sağlayan benzersiz bir “Ultra-hearing True Sound Dual Driver” ses sistemine sahip. Parlak ve hassas tiz ile yüksek tonlar üretmek için genellikle üst düzey kulaklıklarda bulunan düzlemsel bir diyaframın yanı sıra daha güçlü bas sağlamak için orta ve düşük frekanslar için dörtlü mıknatıslı dinamik sürücü kullanır. FreeBuds Pro 2, 18 Hz – 48 KHz frekans aralığı sunarak, sınıfındaki en geniş frekans aralığını sunan modellerden biri olma özelliğini barındırıyor.

‘Triple Adaptive EQ’ teknolojisi ile donatılan Huawei FreeBuds Pro 2, gerçek zamanlı kişiselleştirilmiş ses için kulak kanalı yapısına, kullanım duruşuna ve ses düzeyine göre sesi otomatik olarak ayarlayabilir. LDAC yüksek çözünürlüklü ses kodek protokolüyle birleştiğinde ultra yüksek tanımlı dinleme deneyimi kullanıcılar için daha da optimize edilmiştir. HWA ve Hi-Res Audio Kablosuz Sertifikasyonu ile onaylanan Huawei FreeBuds Pro 2, müziğinizi nasıl, nerede ve hangi ses seviyesinde çalıyor olursanız olun sesi mümkün olan en iyi şekilde deneyimlemenizi sağlar. 32 bit/96 kHz’de 990 kbps’ye kadar destek sunan LDAC ve Huawei cihazlara özel olarak geliştirilen L2HC kodek 960 kbps’ye kadar yüksek çözünürlüklü ses taşıma kodeklerini aynı anda sunan FreeBuds Pro 2, tüm cihazlarda üst düzey ses deneyimi sunabiliyor.

Huawei FreeBuds Pro 2, Devialet ile birlikte tasarlanmıştır. Her iki marka da, Huawei FreeBuds Pro 2’deki akustik deneyime ince ayar yaparak, en zorlu müzik tutkunlarının bile mükemmel ses kalitesinden memnun kalmasını sağlamak için birlikte çalışarak ortak ses kalitesi arayışını birleştirdi.

Huawei FreeBuds Pro 2, kullanıcılara gelişmiş aktif gürültü engelleme özelliği getiriyor. ‘Üçlü Mikrofon ANC Sistemi’, önceki modele kıyasla yüzde 15 oranında ortalama ANC derinliğini artırırken, ‘Akıllı Dinamik ANC 2.0’ harici ses alanı ortamını doğru bir şekilde tanımlar ve rahat kullanım için gürültüyü ortadan kaldıran uygun bir gürültü önleme modu seçer. Akıllı Dinamik ANC 2.0, özel uçak gürültü engelleme eğrisi ile uçak motoru seslerini ortadan kaldırarak kullanıcıların sessiz ve huzurlu bir yolculuk yapmalarını sağlar.

Huawei FreeBuds Pro 2’nin net, sessiz aramalar sağlayan yeni Pure Voice arama gürültü engelleme teknolojisi, Huawei’ye özel bir derin sinir ağı (DNN) gürültü iptal algoritmasıyla birleştirilmiş 4 Mikrofonlu Arama Gürültü Önleme sistemine dayanmaktadır. Bu sistem, kulaklıkların gürültü engellemeyi iyileştirirken insan seslerini doğru bir şekilde alabileceği anlamına gelir. Böylece kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar sesli veya görüntülü aramalar için net ses kalitesi yaşayabilirler.

Yeni bir gizli rüzgar geçirmez tasarımı benimseyen Huawei FreeBuds Pro 2, kullanıcılar için rüzgar seslerini etkili bir şekilde azaltabilir. Etkili tasarımı ve sektör lideri akıllı rüzgar gürültüsü iptal algoritmaları, Huawei FreeBuds Pro 2’nin kuvvetli rüzgarlara karşı bile mükemmel arama kalitesi sunmasını sağlar.

Huawei FreeBuds Pro 2, otomatik çağrı geçişi için iki cihazla sorunsuz bağlantı sunar. Çift bağlantı özelliği, akıllı telefon, tablet, PC ve akıllı saat dahil olmak üzere Huawei tüm senaryo cihazlarının yanı sıra Android, iOS ve Windows akıllı sistemleriyle de sorunsuz çalışır.

‘Ses Bağlantı Merkezi’, kullanıcıların birden fazla cihaz arasında kolay geçiş için kulaklıklara bağlı son 10 cihazı görüntülemesine olanak tanır. Ayrıca Huawei PC’lerin, tabletlerin veya telefonların Süper Cihaz ekranında otomatik olarak algılanabilir ve basit bir sürükle ve bırak ile kolayca bağlanabilir.

Huawei FreeBuds Pro 2 uzun bir pil ömrüyle de donatıldı. ANC açıkken, kutuyla birlikte 4 saate kadar çalma süresi ve toplam 18 saate kadar sessiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. ANC kapalıyken 6,5 saat dinleme ve kutuyla birlikte toplam 30 saat dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Hareket halindeyseniz Huawei FreeBuds Pro 2, telefonunuz veya tabletinizle kulaklık kılıfında ters şarjı da destekler.

Öte yandan, IP54 su sıçramasına karşı dayanıklılık ile donatılmış Huawei FreeBuds Pro 2’nin performansı yağmur veya terden etkilenmez.

Huawei FreeBuds Pro 2 fiyatı

Huawei FreeBuds Pro 2, 3.499 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. Gümüş Mavi, Gümüş Orman ve Beyaz Seramik renk seçenekleriyle dağıtımı 4 Temmuz itibariyle başlayacak yeni akıllı TWS kulaklıklar 499 TL değerindeki Band 4 hediyesi ve 300 TL ek sepet indirimi ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. FreeBuds Pro 2 ile ücretsiz Kayıp Kulaklık desteği sunan Huawei, ayrıca vade farksız 4 taksitte ödeme imkanı da sunuyor. Bunun yanında FreeBuds 2 deneyimini Huawei Online Mağaza’da paylaşan kullanıcılara Watch Fit Mini ve koruyucu kılıf kazanma şansı yakalıyor.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER