Video: Huawei X Gentle Monster Eyewear II Kutusundan Çıkıyor

Huawei Mate 40 serisi lansmanında yeni akıllı telefonlarla birlikte Huawei X Gentle Monster Eyewear II akıllı gözlük de duyurulmuştu. Bu gözlük bir süredir 4999 TL’lik fiyat etiketiyle Huawei Online Mağaza’da satılıyor. Eyewear II elimize ulaştı. Çok yakında detaylı bir incelemesini yayınlayacağız. Ancak bunun öncesinde kutu açılımı yapıyor, kutu içeriği ve diğer detaylara bakıyoruz. Ayrıca gözlükle ilgili ilk izlenimlerimiz ve Huawei Mate 40 Pro ile nasıl kullanıldığı da videoda yer alıyor.

huawei x gentle monster eyewear 2 satın al Huawei X Gentle Monster Gözlük II
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

SATIN AL

Gentle Monster ile Huawei’nin iş ilişkisi ikinci yılını doldurmak üzere. İlk kez geçen yılın mart ayında Paris’te düzenlenen Huawei P30 Serisi lansmanında Gentle Monster iş birliğiyle geliştirilen Huawei Eyewear akıllı gözlük tanıtılmıştı. Biz de o gözlüğü bir ön incelemeden geçirmiştik. Gözlüğün güneş gözlüğü veya normal gözlük gibi kullanım alanları bulunuyordu. Kabı ise sahip olduğu şarj sisteminden dolayı normal bir gözlüğün kabından daha büyüktü.

Şimdi bu gözlüğün ikinci nesil versiyonunu Türkiye’de de görüyoruz. Karşımızda bir güneş gözlüğü var. Görünüşü standart güneş gözlüğünden farksız. Huawei ve Gentle Monster’ın bu gözlüğe akıllı teknolojileri, boyutları çok artırmadan sığdırması gerçekten etkileyici olmuş. Gözlüğün her iki sapında da dokunmatik yüzeyler bulunuyor. Ayrıca mikrofon ve hoparlörler de mevcut.

Kutunun açılışına geçecek olursak; kapağı kaldırdığımız anda Eyewear II’nin deri kaplı kutusunu görüyoruz. Önceki saatinkine göre boyutlar azaltılmış, normal bir gözlüğünkine daha yakın bir boyut ve tasarım var. Fermuarlı kapağı açtığımızda ise akıllı gözlüğü görüyoruz. Gözlük kabının kapak kısmı yumuşak bir kumaşla kaplı. Gözlük, kutu içine kapağa yapıştırılan etikette gösterildiği gibi yerleştirilmeli. Aksi takdirde şarj olmayacaktır. Şarj sırasında küçük bir LED lamba sayesinde gözlüğün şarj olduğunu anlayabilirsiniz. Gözlük kabının arkasında da yine şarj durumunu gösteren LED durum lambası, USB-C portu ve eşleştirme düğmesi bulunuyor.

Kutudan çıkanlara bakmaya devam ettiğimizde, bir zarf içinde hızlı başlangıç kılavuzu, garanti belgesi gibi kağıtları görüyoruz. Ayrıca burada bir ucu A bir ucu da C tipi olan bir kablo var. Şarj işlemini bilgisayara bağlayarak veya uygun bir güç adaptörüyle prize takarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eşleştirme işlemine geçmeden önce gözlüğü kılıfına yerleştirmeli ve kılıfı da kabloyla bir bilgisayara, powerbank’e ya da güç adaptörü yardımıyla prize bağlamalısınız. Daha sonra da 3-6 saniye boyunca arkadaki düğmeye basmalısınız. Bu şekilde Eyewear II eşleştirme moduna girecektir. Akıllı telefondaki Bluetooth ayarlarını açın ve gözlüğü seçerek eşleştirme işlemini gerçekleştirin.

Eğer bir Huawei EMUI 10 veya üzeri yüklü telefon kullanıyorsanız, gözlüğü dokunma kontrolleri ve benzeri birtakım ayarlarını Bluetooth menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak diğer marka telefon kullananlar ve daha fazla ayar isteyenler için AI Life uygulamasının kullanılması iyi olacaktır.

Eşleştirme işlemini yaptıktan sonra gözlük için bir güncellemenin çıktığını gördük. Bunu yaptıktan sonra da Eyewear II kullanıma hazır hâle geldi. Öncelikle gözlüğün çok hafif olduğunu ve kafada ağırlık yapmadığını söyleyelim. Bu açıdan normal bir gözlükten farksız. Gözlüğü taktığınız anda akıllı telefonla bağlantının kurulduğunu haber veren bir sesi işiteceksiniz. İşitmek demişken, Eyewear II’nin ses sistemi çok iyi. Sanki normal bir kulaklık takıyormuşsunuz gibi, sesi kulak kanalınızda hissetmenizi sağlıyor. Kemik titreşimiyle iletim işini iyi şekilde gerçekleştiriyor. Bir yandan yüksek sesle müzik dinlerken bir yandan da dışarıda olup bitenleri ve konuşulanları duyabilirsiniz. Bu sırada dışarıya ses gidiyor ve bu ses de etrafınızdakiler tarafından rahatlıkla duyuluyor. Ancak bunun normal bir kulaklıktan dışa yayılan sesten çok daha yüksek şiddette olduğunu söyleyemeyiz.

Tıpkı kablosuz kulaklıklarda olduğu gibi giyme algılama özelliği mevcut. Akıllı gözlüğü çıkardığınız anda çalan içerik duruyor, taktığınızda yeniden başlıyor.

Çok yakında detaylı bir Huawei X Gentle Monster Eyewear II incelemesi Teknoblog’da yayında olacak. Eğer sorularınız varsa, aşağıdaki yorum alanından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

huawei x gentle monster eyewear 2 satın al Huawei X Gentle Monster Gözlük II
Huawei Online Mağaza’dan satın alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Realme C20 resmiyet kazandı: Helio G35, 5000 mAh pil

Realme, uygun fiyatlı cihazların bulunduğu C serisinin en yeni üyesini gözler önüne çıkardı. İlk olarak Vietnam'da satışa sunulan telefon Realme C20 adını taşıyor. Akıllı...

iPhone 12 ile dünyanın farklı ülkelerinden portreler, manzaralar ve diğer fotoğraflar

Apple'ın iPhone 12 serisi gelişmiş kamera sistemleri ve şirketin deyimiyle "bir akıllı telefondaki en hızlı çip" olan A14 Bionic ile tüm kullanıcılara güçlü bilişimsel...

Microsoft Edge için temalar, uyuyan sekmeler ve şifre yöneticisi

Microsoft bu hafta içinde Edge internet tarayıcısı için yeni ve renkli temalar çıkarıyor. Bunun yanı sıra internet tarayıcısı ve genel PC performansının artmasını sağlayan...

Honor V40 tanıtıldı: Dimensity 1000+, 50 MP kamera

Honor V40, birkaç ertelemenin ardından sonunda resmen gözler önüne çıktı. 5G destekli V40, Honor'un Huawei'den ayrılıp Shenzhen merkezli bir konsorsiyumun kontrolüne geçmesinin ardından tanıttığı...

Linux M1 işlemcili Mac bilgisayarlarda başarıyla çalıştırılıyor

Yeni bir Linux çalıştırma girişimiyle Apple'ın M1 işlemcili Mac bilgisayarlarında Ubuntu ilk kez çalıştırıldı. Güvenlik testi için iOS'in sanallaştırılmış bir versiyonunu sunan Corellium adlı...

Samsung Galaxy S21 Ultra Ön İnceleme: Yeni telefonla ilk 24 saat

Samsung'un geçen perşembe günü Unpacked etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği Galaxy S21 serisinin en üst seviyedeki modeli Galaxy S21 Ultra elimize ulaştı. Şu anda ön sipariş...

LG akıllı telefon pazarından çıkmayı değerlendiriyor

LG, neredeyse altı yıldır kesintisiz biçimde zarar etmesinin ve 5 milyar dolar harcamanın ardından akıllı telefon pazarından çıkma konusunu ciddi şekilde değerlendiriyor. The Korea...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ana ekrana ekleyin

Ekle
×