Ana Sayfa Ürünler Akıllı Telefon Huawei EMUI 10 güncellemesi: Hangi telefonlar alacak, hangileri almayacak?

Huawei EMUI 10 güncellemesi: Hangi telefonlar alacak, hangileri almayacak?

Her yeni Android sürümü akıllı telefon sahipleri için bir tahmin oyununa dönüşüyor. Hangi tatlının adını taşıyacağına dair tahminlerin bu yıldan itibaren pek bir anlamı kalmadı. Ancak hangi telefonun en son Android versiyonuna ne zaman güncelleneceğine dair papatya falları hâlâ sıklıkla açılıyor.

Birkaç üretici güncellemeler konusunda tutarlı davranırken, bazıları güncellemeleri mevcut cihazlarına ulaştırmakta çok iyi performans sergilemiyor. Huawei ise, Google ile yaşadığı sorunlardan dolayı Android güncellemeleri konusunda biraz daha dikkat edilen üreticilerden biri hâline geldi. Şirket, hangi telefonlarının Android 10 güncellemesini alacağını açıklamıştı. Bunların büyük bir kısmı EMUI 10 güncellemesini alacak. Ancak şirket bunun ne zaman olacağı hakkında net bir bilgi paylaşmıyor.

EMUI 10 ile ilgili olarak da biraz kafa karışıklığı olabilir. Bu yazılım, Huawei Mate 30 serisi telefonlarında yüklü olarak gelen, Huawei’nin özelleştirilmiş Android deneyimi olma özelliğini taşıyor. Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, Çin dışında Google Play uygulamaları olmadan satılacak ilk Huawei telefonları oluyor. Neyse ki, şu anda bu telefonlar söz konusu durumdan etkilenen tek cihazlar ve diğer telefonlar Google’ın Android uygulamalarına erişimi kaybetmeden en son EMUI ve Android güncellemelerini alabilecek.

EMUI 10 VE ANDROID 10 GÜNCELLEMESİ ALACAK HUAWEI TELEFONLARI:

Huawei Mate Serisi

Huawei P serisi

Huawei Nova serisi

  • Huawei Nova 5T
  • Huawei Nova 5
  • Huawei Nova 5 Pro
  • Huawei Nova 5i
  • Huawei Nova 4
  • Huawei Nova 4e

Huawei’nin yol haritası bir noktada açık: Öncelikle en son çıkan amiral gemisi telefonlar güncellenecek. Daha sonra da sıra orta segment telefonlara gelecek. Şimdiye kadar 2017’de çıkan Huawei Mate 10 modeline kadar tüm Mate serisinin güncelleme dalgasının bir parçası olacağı doğrulandı. P serisinde ise 2018’in başlarında çıkan P20 serisine kadar amiral gemisi telefonlarda güncellemenin sunulacağını göreceğiz.

Orta segment Huawei telefonları için güncelleme takvimi çok da memnun edici görünmüyor. Şimdiye kadar sadece Huawei Nova 4e’nin güncelleme alacağı resmi olarak doğrulandı. Honor telefonları tarafında da resmi olarak güncelleme alacağı doğrulanan çeşitli cihazlar var. Ancak bu telefonlara Android 10, Magic UI 3.0 adıyla gelecek. Geri kalan cihazlar çok şanslı görünmüyor, bunların güncelleme alıp almayacakları şu an için belli değil.

Huawei, hangi telefonların Android 10 güncellemesini alacağını açıkladı, bazı telefonlar için resmi doğrulama yapıldı. Ancak bunlara güncellemenin ne zaman geleceği bilgisini paylaşmadı. Huawei Mate 10 iki yaşına yaklaşıyor ve eğer test süreci çok uzun ve zorlu geçerse, güncellenecek telefonların arasından çıkarılabilir. Ne var ki, Çinli şirketin içinde bulunduğu durumu düşünecek olursak, mevcut müşterilerini memnun etmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini söyleyebiliriz.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun