HTC One M10 hem Qualcomm hem de MediaTek işlemciyle çıkabilir

htc one m10

Samsung ve LG gibi şirketler yeni amiral gemilerini MWC 2016’da tanıtmak için hazırlarken, HTC One M10 modeli Barselona’daki fuarı pas geçecek gibi görünüyor. Son çıkan haberler HTC’nin bu yeni Android telefonunu MWC sonrasında, kendi etkinliğinde tanıtacağı şeklinde.

HTC’nin bir değil, iki model birden çıkaracağı ve bu iki modelin birbirinden farklı işlemcilere sahip olacağı söyleniyor. Bir tanesi Qualcomm Snapdragon 820 işlemcili olacak, Avrupa ve Amerika pazarlarını hedefleyecek. Çin ve Güneydoğu Asya bölgeleri için de MediaTek işlemcili bir model çıkarılacak. Aslında HTC daha önce de amiral gemisi telefonun farklı işlemcili versiyonlarını çıkarmıştı, ancak bunun aynı zamanda, tek bir model üstünde gerçekleştirmemişti.

Akıllı telefonun kutusundan Android 6.0.1 ve HTC’nin Sense 8 kullanıcı arayüzüyle birlikte çıkması bekleniyor. Sense 8 sürümünü henüz görmüş değiliz, şu anda en son HTC Android telefonları Sense 7 ile birlikte geliyor.

Aslında üreticilerin telefonlarını MWC’de tanıtmasına yönelik bir kural yok, ancak hazır medya ilgisi bu etkinliğe yönelmişken bundan pay kapmak çoğu şirketin önceliği oluyor. Tabii ki, büyük markaların gölgesinde kalmak gibi bir risk de söz konusu.

Bu arada HTC’nin MWC’yi pas geçmesinin önemli bir sebebi tanıtılacak ürünün henüz hazır olmaması olabilir. Dikkat ederseniz, şu sıralar HTC’nin yeni akıllı telefonlarına dair pek bir sızıntı görmüyoruz. HTC gündemi şu sıralar önümüzdeki nisan ayında piyasaya çıkması beklenen sanal gerçeklik başlığı Vive ile meşgul ediyor.

İLGİLİ HABERLER