HTC: Android Lollipop için verdiğimiz 90 gün taahhüdünü yerine getiremedik

htc-one-m8-m7-karsi-karsiya-00003

Google en yeni Android sürümü olan Lollipop’u yayınladığı zaman HTC, yeni sürümün dağıtımı için kendisine 90 günlük bir süre belirlemiş ve kodu teslim almasının ardından 90 gün içinde One (M8) ve (M7) modellerine güncellemeyi ulaştıracağını açıklamıştı.

HTC’nin 3 Kasım 2014’te teslim almasıyla başlayan 90 günlük süreç, bugün itibarıyla resmen sona erdi. Bir açıklama yaparak taahhüdünü tam anlamıyla yerine getiremediğini kabul eden şirket, güncellemenin dağıtımı için yeni bir süre vermekten ise kaçındı.

Tayvanlı üretici taahhüdünü yerine getirememesinden ötürü Google’ı da suçladı. Şirketin ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Mo Versi, Google’ın sürümle ilgili pek çok sorun yaşadığının bilindiğini ve kendilerinin de bu sorunları düzeltmek için ciddi mesai harcadığını ifade etti.

Bu konuda oldukça sıkı çalıştıklarının altını çizen Versi, bu sıkı çalışmaya rağmen One (M8) ve (M7)’nin bazı taşıyıcı versiyonlarına Android Lollipop’u ulaştıramadıklarını belirtti.

90 gün sözünü yerine getiremeseler bile güncelleme dağıtımını en kısa sürede tamamlayacaklarını söyleyen Versi, yeni bir tarih açıklamadı. HTC bugüne kadar sadece One (M8)’in Google Play, geliştirici ve kilitsiz sürümlerine Android Lollipop’u ulaştırabildi. HTC One (M8)’in Türkiye’de satılan versiyonu için Android Lollipop güncellemesinin dağıtımı ise geçtiğimiz hafta başlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...