HP’den üç boyutlu nesne tarayıcısı: HP TopShot LaserJet Pro M275 – Galeri & Video

hp-envy-110-on-inceleme-00004

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nun 2012 yılı içinde piyasaya sunmayı planladığı ürünler arasında en ilgi çekici olanı HP TopShot LaserJet Pro M275 olabilir. HP’nin TopShot Scanning adını verdiği teknolojiye sahip olan bu cihaz fiziksel nesneleri üç boyutlu olarak tarıyor. Taranan bu nesneler ister üç boyutlu şekilde kağıda basılıyor, ister görüntü dosyası olarak web sayfalarında veya mobil uygulamalarda kullanılabiliyor.

8 megapiksellik tarama çözünürlüğüne sahip olan HP TopShot M275 bir belgenin veya üç boyutlu nesnenin altı ayrı fotoğrafını çekiyor. Bu çekilen altı kare fotoğraf HP’nin geliştirdiği TopShot Scanning teknolojisi sayesinde tek bir üç boyutlu fotoğraf hâline getiriliyor. Yazının devamında yer alan videoda yazıcının nasıl işlediğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Dakikada 17 sayfaya kadar renksiz, 4 sayfaya kadar renkli baskı veren M275 aylık 20 bin kağıda kadar çıktı verme kapasitesine sahip. Cihazın tüm işlevleri üzerinde yer alan 3.5 inç’lik dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor. USB 2.0 ve Ethernet portlarına sahip olan cihazda ayrıca 802.11b/g/n Wi-Fi desteği de bulunuyor. HP Envy 110 gibi HP LaserJet Pro M275 de ePrint ve AirPrint gibi mobil yazdırma çözümlerini destekliyor.

Özellikle KOBİ’leri hedefleyen HP TopShot LaserJet Pro M275’in Nisan 2012’de piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyat henüz tam olarak kesinleşmiş değil, ancak tahminler 400$ civarında.

Video: HP TopShot LaserJet Pro M275’e Hızlı Bakış

Galeri: HP TopShot LaserJet Pro M275
[nggallery id=747]

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...