HP’den Windows ve Android yüklü iki yeni tablet

hp-slate-10-pro-150115

HP tablet ürün yelpazesine iki yeni seçenek daha ekledi. Biri Windows biri Android ile yüklü olan gelen bu tabletlerden Windows ile çalışan HP Pro Tablet 10, Android ile çalışanı ise HP Slate Pro 10 adını taşıyor.

Bu iki tablet temelde aynı özellikleri barındırıyor. Dört çekirdekli Bay Trail işlemciler, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve NFC bağlantı desteği başlıca özellikler arasında bulunuyor. Her iki tablette de 10 inç ekran bulunuyor. Pro olarak adlandırılmalarının sebebi pasif kalem içermeleri, böylelikle daha doğru şekilde dokunmatik girişlere olanak sağlamaları.

HP’nin bu iki tabletinde yer alan çubuk kalemler Note 4 veya Surface Pro 3’te olduğu gibi kapasitif özellik taşımıyor, parmağınız ne yapıyorsa onu yapıyor, ancak girişlerin doğruluk oranını artırıyor. Her iki tablet de Wi-Fi bağlantı desteğine sahip, ancak 3G bağlantısının da opsiyonel olarak sunulduğu belirtiliyor.

Tabletler resmen tanıtılmadı, ancak bu yılın ilerleyen aylarında piyasadaki yerlerini almaları bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...