HP Pavilion x360 14 ile 5G desteğini uygun fiyat karşılığında sunacak

HP Pavilion x360 14 adını taşıyan uygun fiyatlı yeni dizüstü bilgisayarını gözler önüne çıkardı. Dizüstü bilgisayar önümüzdeki yaz ABD’de 599 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Üst segmentte konumlanan ve Pavilion ailesinin en ince üyesi olan Pavilion Plus 14 de 799 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşacak.

Yeni x360 14’te 5G desteği opsiyonel olarak sunuluyor. Bunun için Intel’in 5G Solution 5000 çipi kullanılıyor. 5G desteğine sahip modelin fiyatı bilinmiyor. Ancak 599 dolarlık başlangıç fiyatı, 5G destekli modelin fiyatının da çok fazla olmayacağını düşündürüyor. 5G destekli pek çok bilgisayar 1000 doların üstünde fiyatlarla satılıyor.

Pavilion x360 14 aynı zamanda şirketin manuel kamera kapağı bulunan ilk bireysel kullanıcıya yönelik dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. Bunun Pavilion x360 14’ün fiyat segmenti için sıra dışı olduğu söylenebilir.

hp pavilion x360 14HP Pavilion ailesini Intel’in 12. nesil Core-U işlemcileriyle de güncelleniyor. Pavilion Plus’ın yanı sıra  x360 14’te de yapay zekâ desteğiyle gürültü azaltan ve kişi tespit desteğine sahip 5 megapiksel kamerayla geliyor. Varlık tespit teknolojisi sayesinde dizüstü bilgisayar kullanıcının karşısında olmadığını anlayıp otomatik olarak sistemi kilitleyebiliyor.

HP Pavilion x360 14 bir misyonun mirasçısı olarak da tanımlanabilir. Pavilion serisi daha önce de LTE desteğine uygun fiyatla erişme imkanı sağlıyordu. 5G döneminde de bu durumun devam edeceği anlaşılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun