HP Envy ailesine iki yeni dizüstü bilgisayar ekledi

hp envy x360

HP Envy serisi dizüstü bilgisayarlarına iki yeni model daha ekledi. Envy ve Envy x360, seleflerinden daha ince ve hafif olaları nedeniyle ilk bakışta dikkatleri çekmeyi başarırken, giderek bir standart halini alan USB Type-C girişini barındırmaları da ayrıca göze çarpıyor. Alüminyum kasa ve metal tuşlar ise yeni Envy bilgisayarlara bazı HP dizüstü bilgisayarlara benzer bir görünüm kazandırıyor.

HP’nin yeni bilgisayarlarından Envy x360, tablet ve dizüstü bilgisayar melezi bir cihaz niteliği taşıyor. Şirketin x360 serisindeki tüm modelleri gibi döndürülebilir bir menteşesi bulunan dizüstü bilgisayar, bir önceki modele göre yüzde 21 daha ince olmasıyla dikkat çekiyor. 18.8 mm. kalınlığında olan ve tartıda 2 kilogram çeken bilgisayar, altıncı nesil Intel Core i5 ve i7 ve AMD FX 9800P işlemci seçenekleriyle geliyor. Intel işlemcili modellerde Intel Iris grafik işlemcisi, AMD işlemcili modelde Radeon R7 grafik işlemcisi bulunuyor. Bir önceki versiyonda 8 saat olan pil ömrü 11 saate çıkarken, RAM seçenekleri 16 GB’ye kadar çıkıyor. Depolama alanı seçenekleri ise HDD’de 2 TB’ye, SSD’de ise 256 GB’ye kadar uzanıyor. Cihaz, 1090p çözünürlüklü ekrana sahip.

HP Envy serisinin diğer yeni üyeleri de, esneklik kazandıran menteşe dışında, Envy x360’a benzer bir tasarımla birlikte geliyor. 15.6 inç ekranlı model, 17.95 mm. kalınlığa sahipken, 17.3 inç ekranlı model 25.45 mm. kalınlığında. 15.6 inç ekranlı versiyon tartıda neredeyse 2 kilogram çekerken, 17.3 inç ekranlı modelin ağırlığı 3 kilograma çıkıyor. Her iki bilgisayarda da Windows Hello yüz tanıma özelliği ve HP’nin hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Söz konusu teknoloji sayesinde cihaz kapalı olduğunda 90 dakika içinde yüzde 90 oranında şarj doluluğuna ulaşabiliyor.

hp envy 17.3

Envy serisinin 15.6 ve 17.3 inç ekranlı modelleri arasında ekran boyutu dışında da farklar bulunuyor. 15.6 inç modelde grafik işlemcisi olarak sadece Intel Iris sunulurken, 17.3 inç modelde NVIDIA GeForce 940MX grafik işlemcisi de seçenekler arasında yer alıyor. HDD seçenekleri her iki modelde de 1 TB, ancak SSD seçenekleri küçük ekranlı versiyonda 256 GB ile sınırlı tutuluyor. Büyük ekranlı versiyonda ise 512 GB de seçenek olarak sunuluyor.

Envy x360, 1 Haziranda 680 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 15.6 inç’lik model 25 Mayısta 780 dolardan başlayan fiyatlar karşılığında raflardaki yerini alacak. 17.3 inç ekranlı model ise 1030 dolarlık fiyat etiketiyle 1 Haziranda piyasaya sürülecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın