HP Elite x2 hem bir dizüstü bilgisayar hem de HP Active Pen’li bir tablet

hp-elite-x2-211115-1

HP, hem kurumsal kullanıma yönelik bir dizüstü bilgisayar hem de tablet işlevi gören yeni melez cihazı HP Elite x2’yi görücüye çıkardı. Tamamen kurumsal kullanıcılara göre hazırlanan cihaz, gerektiğinde bir dizüstü bilgisayardan tablete dönüşebiliyor. HP Elite x2, HP SureStart teknolojisi sayesinde BIOS seviyesinde güvenlik sağlıyor.

Dileyenler cihaza Intel vPro işlemciyle sahip olabiliyor. Tasarımında taşınabilir olmasına ayrıca önem verilen Elite x2, sadece 8.1 mm. kalınlığında. Tartıda ise 0.9 kilogram çekiyor. HP Elite x2’nin tablet kısmında bulunan entegre destek sayesinde cihazın dik durması mümkün hâle geliyor.

hp-elite-x2-211115-2

Elite x2’nin parlaklık önleyici kaplamaya sahip dokunmatik ekranı, HD çözünürlük sunuyor. Entegre parlaklık kontrolü sayesinde ekran çevreye otomatik olarak uyum sağlıyor. Destek noktası ise Elite x2’ye 150 derecelik ayarlanabilirlik kazandırıyor.

hp-elite-x2-211115-3

HP Elite x2’de Intel Core M standart işlemci seçeneği olarak sunuluyor. Bu işlemciye SSD depolama alanı eşlik ediyor. 4G LTE modem barındıran cihaz kutusundan Windows 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Elite x2 ile birlikte HP Active Pen adını taşıyan özel kalem de kullanıcılara sunuluyor. Sevkiyatı ocak ayında başlayacak olan cihaz, 23 Kasımda 899 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe çıkacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...