Horizon Forbidden West fragmanı hikayeye ışık tutuyor

google news abone ol

Horizon Forbidden West, önümüzdeki ay PlayStation 4 ve PlayStation 5’te oyuncularla buluşacak. Geri sayım devam ederken, Sony oyunun hikayesine ışık tutan yeni fragmanla heyecanı artırmaya devam ediyor.

Videoda tahmin edilebileceği üzere oldukça etkileyici görseller bulunuyor. Paylaşılan detaylar, Forbidden West’in Horizon Zero Dawn’ın zengin hikayesini güçlü bir şekilde genişleteceğini gösteriyor.

Fragman, oyunun ana kahramanı Aloy’un “İnsanlar acı çekiyor. Yakında açlıktan kıvranacaklar” sözleriyle açılıyor. Aloy, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bize yardımcı olması gereken makineler kontrolden çıktı. Bunu düzeltmenin bir yolunu bulmalıyım. Cevap Yasaklanmış Batı’da bir yerlerde.”

Fragmanda Varl ve Erend gibi tanıdık yüzlerin yanı sıra bazı yeni karakterleri görmek de mümkün. Bu yeni karakterler arasında hem iyiler hem de kötüler yer alıyor. Yeni karakterlerden birisi, isyancı liderlerinden Regella. Angela Bassett’ın canlandırdığı Regella, kendisine yanlış yapan herkesi katletmeye hazır bir karakter olarak tanımlanırken; makineleri kontrol edebilme yeteneği de kendisini tehlikeli kılıyor.

Videoda Tilda isimli gizemli bir karakteri görmek de mümkün oluyor. Guerilla Games’ten Game Informer’a verilen bilgiye göre, bu karakteri Matrix’in yıldızlarından Carrie-Anne Moss canlandırıyor.

Aloy’un savaştığı makinelerden bazıları da fragmanda boy gösteriyor. Bunlar arasında Slitherfang adını taşıyan dev bir kobra ve çıngıraklı yılan melezi de bulunuyor. Slitherfang, baktığı yere asit tükürebilme özelliğine sahip.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat’ta yayınlanacak. Ancak oyunun henüz tamamlanmamış bir sürümü kısa süre önce internete sızmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR