Horizon Forbidden West’in çıkışı 2022’nin şubat ayına ertelendi

Horizon Zero Dawn’un devam oyunu Horizon Forbidden West, 2021’in sonlarında oyuncularla buluşacaktı. Ancak PlayStation’ın resmi blogu ve Guerilla Games’in Twitter hesabından yapılan açıklamalarla, oyunun çıkışının 18 Şubat 2022’ye ertelendiği duyuruldu.

Sony daha önce Horizon Forbidden West’in çıkışı için kesin bir tarih vermemiş, ancak oyunun 2021 bitmeden yayınlanabilmesinin muhtemel olduğunu belirtmişti. PlayStation Studios’un şefi Herman Hulst, pandemi nedeniyle hareket yakalama ekipmanları ve aktörlerine erişimin zorlaşması nedeniyle belirsizlik yaşandığını dile getirmişti.

Guerilla Games’in de parçası olduğu PlayStation Studios, hâlihazırda çok sayıda oyun üstünde çalışıyor. Hulst tarafından verilen bilgiye göre, üzerinde çalışılan oyun sayısı 25’in üstünde. Pandemi kaynaklı sıkıntılar nedeniyle yeni God of War oyununun ve Gran Turismo 7’nin de çıkışı ertelendi.

PlayStation Studios dışında PS5 için özel oyun hazırlayan geliştiricilerden bazıları da oyunlarının çıkışını ertelemişti. Arkane Deathloop’un çıkışını 2021’in eylül ayına ertelerken, Ghostwire: Tokyo’nun da 2022’den önce çıkmayacağı açıklanmıştı.

Horizon Forbidden West, PlayStation 4’te de oyuncularla buluşacak. Oyun için ön sipariş dönemi 2 Eylül itibarıyla buluşacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...