Teknoloji

Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelen ilk telefonlardan biri Honor Magic 5 olacak

honor magic 4 pro honor magic 5

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 için resmi duyuruyu 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği Snapdragon Summit etkinliğinde yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu işlemciyi taşıyan cihazların da kısa süre içinde duyurulmaya başlaması bekleniyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, bu cihazlardan biri de Honor Magic 5 olacak.

Honor’un yeni amiral gemisi telefonuyla ilgili iddialar sadece işlemciyle sınırlı değil. Akıllı telefonun 6.8 inç büyüklüğünde kavisli bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bu ekranda PWM Dimming parlaklık ayarlama özelliğinin bulunacağı belirtiliyor.

Kamera tarafında ise Magic 5’te 50 megapiksel çözünürlüklü ana kameranın olduğu söyleniyor. Bu kameranın görüntü sinyali işlemcisinin yapay zekâ desteğiyle ayarlandığı belirtiliyor. IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olacağı söylenen telefonda 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğinin bulunacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Honor Magic 5 dışında bir telefonda daha Snapdragon 8 Gen 2’ye yer verecek

Honor Magic 5 dışında bir telefonda daha Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer verecek. Şirketin yeni katlanabilir telefonunda da Snapdragon 8 Gen 2’yi tercih edeceği belirtiliyor. 66W kablolu şarj da bu katlanan telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER