Honor 80 serisinin tasarım ve özellikleri için tanıtıma sayılı saatler kala bir sızıntı daha

Honor 80 serisi 23 Kasım’da tanıtılacak. Daha önce ortaya çıkan sızıntılar sayesinde serinin üyelerinin hem tasarımını hem de özelliklerini görmek mümkün olmuştu. Tanıtıma sayılı saatler kala ortaya çıkan yeni bir sızıntı ise 80, 80 SE ve 80 Pro modellerine bir kez daha bakmayı sağlıyor.

80 SE’nin serinin giriş seviyesi cihazı olması bekleniyor. Telefonda 6.67 inç büyüklüğünde 10-bit kavisli ekranın bulunduğu belirtiliyor. Full HD+ çözünürlük ve 120 Hz ekran da telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Yeni sızıntı 64 megapiksel ana kamera ve 32 megapiksel ön kamerayı doğruluyor.

Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 66W şarj desteğine sahip 4000 mAh pilin verdiği belirtiliyor. Dimensity 1080 işlemciyle geleceği söylenen cihazın RAM seçeneklerinin 12 GB’a depolama alanı seçeneklerinin ise 12 GB’a kadar uzandığı sızıntının gösterdikleri arasında yer alıyor.

Honor 80 Snapdragon 782G ile gelecek

Standart Honor 80 de benzer bir kavisli ekranla gelecek. Bu telefonun Qualcomm Snapdragon 782G işlemci taşıyan ilk cihaz olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Honor 80 Pro ise daha büyük ve daha kavisli bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu telefonun ekranında kapsül şeklinde bir kesik de yer alıyor. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ve 200 megapiksel ana kamera da telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun