Honor 70 Pro’da Dimensity 8000 işlemciye 12 GB RAM eşlik edecek

Honor 70 Pro önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 8000 işlemcisinin olacağı daha önce açıklanmıştı. Geekbench’in benchmark testinin sonucu, hem Dimensity 8000’i bir kez daha gösteriyor hem de bu işlemciye 12 GB RAM’in eşlik edeceğini gözler önüne seriyor.

Honor SDY-AN00 model numarasıyla testten geçen telefon testten tek çekirdek performansıyla 819, çoklu çekirdek performansıyla da 3303 puan alıyor. Android 12 ve Magic UI 6.0’ın varlığı da sonuç sayfasında görülüyor.

Honor 70 modellerinin hepsinde ana kamera görevini 54 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX800 sensör üstleniyor. BOE’nin ürettiği OLED paneller de üç telefonun ortak özellikleri arasında yer alıyor. Pro ve Pro Plus modellerinde dinamik yenileme hızını destekleyen panellerin bulunacağı da daha önce açıklanmıştı.

Honor 70 serisinin tanıtımı 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Honor 70 Pro ve Pro Plus modellerinin 100W hızlı şarj desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı da bilinenler arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun