Ulaşım

Honda elektrikli motosiklet filosunu büyütüyor

honda elektrikli motosiklet

Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi, elektrikli motosiklet pazarı için önemli bir hamle yapıyor. Honda elektrikli motosiklet portföyüne 2025’e kadar en az 10 yeni model ekleyeceğini açıkladı.

Honda yeni elektrikli motosikletlerini ağırlıklı olarak Asya ve Avrupa’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Burada tamamen yüksek performanslı modellerden bahsetmediğimizi belirtmekte fayda var. Honda tarafında paylaşılan ve yeni motosikletlerin siluetlerini gösteren slaytta dört tane scooter olduğu görülüyor.

Elektrikli motosikletler için “FUN” isimli yeni bir platform geliştiren Honda, 2024 ve 2025’te üç büyük elektrikli motosikleti ABD, Asya ve Avrupa’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket aynı zamanda aynı yürüyen aksamın ve katı hâl bataryanın bulunduğu çocukların kullanımına uygun bir elektrikli bisiklet üstünde çalışıyor. Yeni motosikletlerin tamamının 2020’li yılların ikinci yarısından önce yolda olması hedefleniyor.

honda elektrikli motosikletHonda içten yanmalı motora sahip motosikletler çıkarmaya da devam edecek. Ancak şirket bunları da daha çevre dostu hâline getirmeyi hedefliyor. Bunun için 2023 ve 2025’te etil alkol bazlı yakıtların kullanılabildiği motosikletler kullanıcılarla buluşacak.

Honda elektrikli motosiklet satışlarının toplam motosiklet satışlarındaki payının 2030’a kadar yüzde 15’e ulaşmasını hedefliyor. Şirket motosiklet biriminin karbon salınımını da 2040’a kadar sıfırlamayı amaçlıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER