HomePod tamir ettirmenin maliyeti yeni ürün fiyatına çok yakın

apple homepodApple’ın sıkıca mühürlenmiş ve yoğun biçimde paketlenmiş yeni hoparlörü HomePod bozulursa veya kırılırsa, tamir ettirmek için neredeyse sıfır ürünün maliyeti kadar masraf etmek gerekiyor.

Apple’ın yurt dışı web sitesinde yayınladığı HomePod tamir fiyat listesine bakıldığında, garanti dışı tamir ücretinin ABD’de 279 dolar olduğu görülüyor. HomePod’un ABD fiyatı 349 dolar, bu da tamir ücretinin yepyeni bir ürünün fiyatının yüzde 80’i seviyesinde olduğu anlamına geliyor.

Apple HomePod’u henüz Türkiye’de satışa sunmadı. Bu nedenle henüz Türkiye için bir garanti dışı tamir ücreti belirlenmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone X'u Amerika'dan satın almak isteyenler için fiyatlar

Apple, 39 dolar karşılığında kullanıcılara iki yıllık garanti sunuyor. Bu nedenle HomePod’u satın alan kullanıcıların her ihtimale karşı bu garanti için de ücret ödemelerinin mantıklı olacağı söyleniyor.

Yine de, HomePod’u satın alanların bu cihazı düşürme, kırma ya da bozma endişesi taşımalarına gerek yok gibi görünüyor. Ne de olsa bu cihaz iPhone gibi tüm gün boyunca yanda taşınmıyor ve yükseklikten düşürme riski de o kadar yüksek değil. HomePod çoğunlukla evlerde veya iş yerlerinde, bir rafta veya masanın üzerinde, fişe takılı şekilde duracaktır. Bu da zarar ihtimalini epey düşürüyor. Tabii ki, evden eve taşırken, ev sahibi olduğunuz bir partide ya da evcil hayvanın veya çocuğun yaşadığı bir evdeyseniz, HomePod’un üstüne biraz daha titremeniz yerinde bir hareket olacaktır.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...