Eğlence

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One versiyonlarının çıkışı ertelendi

hogwarts legacy ps4

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One versiyonlarının çıkışı 5 Mayıs 2023’e ertelendi. Dolayısıyla yılın şu ana kadarki en popüler oyununu oynamak için bekleyen eski konsol sahiplerinin biraz daha sabırlı olması gerekiyor. Normal şartlar altında oyunun 10 Şubat’ta tüm konsollarda oyuncularla buluşması planlansa da, sonrasında işler değişmişti.

Hogwarts Legacy 10 Şubat’ta PS5 ve Xbox Series X/S ile birlikte PC’de oyuncularla buluşmuştu. Oyunun PS4 ve Xbox One versiyonlarının ise 4 Nisan’da çıkacağı açıklanmıştı. Ancak Warner Bros. Games ve Avalanche Software için işler yine planlandığı şekilde gitmemiş gibi görünüyor.

Bir aksiyon RPG oyunu olan Hogwarts Legacy, oyunculara açık bir dünya sunuyor. Bu açık dünyada oyuncular kendi karakterlerini ses ve görünüm de dahil olmak üzere inşa edebilecek. Oyun Harry Potter evreninde geçse de, Harry Potter’ın doğumundan çok öncesi bir dönemi anlatıyor.

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One versiyonlarının çıkışı neden ertelendi?

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One versiyonlarının çıkışının ertelendiğini duyuran açıklamada, oyunculara en iyi deneyimin sunulmasının amaçlandığı ve bunun için çok daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğu belirtildi. 25 Temmuz’da çıkması planlanan Switch versiyonu konusunda ise şimdilik bilgi verilmedi.