Eğlence

Harry Potter serüveni Max platformunda devam ediyor: Yeni dizi yolda!

harry potter dizisi
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Warner Bros. Discovery, yeni yayın platformu Max için resmen bir Harry Potter dizisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Dizinin geliştirme aşamasında olduğu söylentileri dolaşıyordu ve şimdi resmen yolda olduğunu biliyoruz.

Şirketin yaptığı basın açıklamasında, bu global fenomenin bilindiği gibi büyülü bir dünya yaratmayı hedefleyen “on yıllık bir dizi” olarak nitelendirildi. İkonik karakterleri canlandıracak yeni bir kadroya sahip olacak olan dizi, her sezonun orijinal kitaplara sadık kalacağı vaadiyle Warner Bros. Discovery tarafından sunuluyor. Yeni dizi geliştirilirken, orijinal filmler de “global olarak izlenebilir” olmaya devam edecek.

Dizinin yapımcıları arasında yazar J.K. Rowling de bulunuyor. Rowling, son zamanlarda trans topluluğa yönelik kırıcı yorumları nedeniyle eleştirilere maruz kalsa da, serinin popülaritesi devam ediyor. Sihirli dünyada geçen ve yakın zamanda piyasaya sürülen Hogwarts Legacy adlı video oyunu, ilk iki haftada 12 milyon kopya sattı. Bu heyecan verici gelişmeyle, Harry Potter hayranları, büyülü dünyaya dalmaya ve yeni maceralara atılmaya hazırlanabilirler.

İLGİLİ HABERLER