Happy Wheels: Tekerlekler üstünde hayatta kalma mücadelesi

happy-wheels-1

Mobil oyunların başarıyı yakalaması için etkisi kanıtlanmış bazı tariflerin olduğu bir gerçek. Bu başarısı garantilenmiş tariflerin üzerine çeşitli özelleştirmeler yapılması ise gerekli farklılığın ortaya çıkmasını sağlıyor. Başarısı garantilenmiş tarifleri özel bir sosla sunarak uygulama mağazalarında üst sıraya tırmanmayı başaran yeni oyunlardan birisi de Happy Wheels oldu.

happy-wheels-2

Happy Wheels, genel olarak kapsayıcı bölümlerin altında yer alan seviyelerden oluşuyor. Kapsayıcı bölümlerin her biri ayrı bir tema çerçevesinde hazırlanmış olsa da, henüz bu bölümlerin tamamına erişilemediğini belirtmek gerekiyor. Happy Wheels, sonsuz koşu türündeki oyunları hatırlatsa da, sonsuz koşu bu sefer tekerlekli araçlarla yapılıyor.

happy-wheels-4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Snapdragon 870 işlemcili Poco F3 için dikkat çekici Mi Watch Lite hediye kampanyası

Happy Wheels’in ilk bölümünün kahramanı “Ginger” olarak da bilinen iki tekerlekli araç üstündeki bir “beyaz yakalı”. İlk bakışta nihai amacın ana kahramanı işe ulaştırmak olduğu düşünülse de, bir süre sonra her seviyenin kendisine özgü bir hedefinin olduğu anlaşılıyor.

happy-wheels-3

Happy Wheels’teki kontroller ekranın üstüne yerleştirilen sanal tuşlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Oyunun başlangıcında hangi tuşa ne zaman basılması gerektiği oyunculara uygulamalı biçimde gösteriliyor. Happy Wheels’in seviyeleri ise hiç düz ayak değil. Oyuncular sürekli olarak düz bir çizgide ilerlemiyor. Kimi zaman sıçramaları kimi zaman geri geri gitmeleri gerekiyor.

happy-wheels-5

Happy Wheels’teki engelleri sadece “fiziksel” boyutta değerlendirmek ise eksik olacaktır. Oyuncuların ilerlerken kendilerini gökten düşen arabalardan, fırlatılan oklardan, patlayan mayınlardan korumaları gerekiyor. Bu esnada ortaya kanlı görüntüler çıkabiliyor, beyaz yakalı kahramanımız kolları veya ayakları kopmuş biçimde yola devam etmeye çalışabiliyor. Dolayısıyla Happy Wheels’i çocuklara oynatma konusunda biraz ihtiyatlı olmak gerekiyor. Bütün bu engellerin aşılıp final noktasına ulaşılması için herhangi bir zaman kısıtı bulunmuyor.

happy-wheels-8

Kullanıcılar bölümü tamamlamalarının ardından diledikleri takdirde seviyeyi nasıl geçtiklerini tekrar izleyebiliyor. Bu tekrar oynatma sırasında ekran görüntüsü alıp farklı mecralarda paylaşmak da mümkün oluyor.

happy-wheels-6

Happy Wheels’in en önemli özelliklerinden birisi ise kullanıcıların seviye oluşturmasına ve oluşturdukları seviyeleri arkadaşlarıyla paylaşmasına izin vermesi. Seviye oluşturma süreci ilk bakışta göze karmaşık gelse de, kullanıcılara oldukça ilginç tasarımlar oluşturma ve farklı tuzaklar yerleştirme şansı sunuyor.

happy-wheels-7

Happy Wheels’in ilerleyen bölümlerinde sorumsuz baba, tekerlekli sandalyedeki adam, motosiklet çifti, pogo çubuklu adam gibi karakterler oyuncuların karşısına çıkacak. İlk bakışta “cıvıl cıvıl” bir oyun olduğu izlenimini veren Happy Wheels, bir süre oynandıktan sonra özündeki acımasızlığı oyunculara gösteriyor. Happy Wheels’i iTunes App Store’dan indirebilirsiniz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Huawei Watch GT 2 Pro; tarzından ödün vermeyen babalar için uygun seçim

Babalar Günü hediye seçenekleri içinde, Huawei tarafından listenin üst sıralarında yer almaya aday ürünlerden biri olarak gösterilen Huawei Watch GT 2 Pro dayanıklı yüzeyi,...

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...