Halide iPad uygulamasıyla tablet fotoğrafçılığına yeni bir boyut

iOS için yayınlanmış en iyi üçüncü taraf kamera uygulamalarından biri olan Halide iPad’e geliyor. iPhone uygulaması, fotoğraflarınız üzerinde size sağladığı zengin kontrol imkanlarıyla ün kazanmıştı. Şimdi bu işlevsellik, daha büyük ekranlar için optimize edilmiş ve yeniden tasarlanmış bir arayüzle birlikte iPad’e taşınıyor. Uygulama mevcut Halide sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor. Yeni kullanıcılar ise bir kerelik satın alma ücreti (369,99 TL) ödeyebilir veya aylık (14,99 TL) veya yıllık (87,99 TL) aboneliklerle devam edebilir.

Fotoğraf çekmek için iPad kullanmak pek de ideal bir durum değildir. Apple’ın tabletleri telefonlarına göre daha az sayıda ve daha düşük özellikli arka kamera sistemlerine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda büyük bir cihaz kullanarak fotoğraf çekme eylemi de biraz garip görünüyor. En azından Lux, iPad fotoğrafçılığının en büyük günahlarından birinin, bir konserde fotoğraf çekmenin farkında gibi görünüyor. Şirket, bir gösteride kullanıldığını algılarsa kamerayı otomatik olarak devre dışı bırakabilecek bir “Konser Modu” sunuyor.

Lux, “Konser Modu şimdilik devre dışı bırakıldı, kullanıcılarımıza Doğru Şeyi Yapmaları konusunda güvendiğimiz için, ancak insanlar düzgün davranamazlarsa bunu gelecekteki bir güncellemede getirmek konusunda acımasız olacağız.” diyor.

Uygulamanın kontrolleri, daha büyük bir ekranla iyi çalışacak şekilde yeniden yapılandırıldı. Sol ve sağ elini kullanan kullanıcılar için modlar arasında geçiş yapmayı sağlayan bir kontrol var. Temel özelliklerin kontrolleri, başparmakların ulaşabileceği yerde, ekranın kenarlarına yerleştirilmiştir. iPhone uygulaması gibi, iPad’deki Halide uygulaması da ISO, deklanşör hızı ve odaklamanın manuel kontrolüne izin veriyor ve en son RAW fotoğraf modlarını destekliyor.

Halide’ın iPad uygulamasının daha ilginç özelliklerinden biri, vizörü ekranın merkezine daraltan bir kontrol olan “Pro View” modudur. Lux’ın düşüncesi, bunun tüm vizörü almayı kolaylaştırdığı ve daha büyük bir histogram, dalga formu, manuel odak ve diğer kontroller için ekranın kenarlarında fazladan boşluk yaratmanın yan faydasına sahip olduğudur.

Halide’ın iPad’deki çıkışı, tabletlerin fotoğraf çekmek için en iyi aygıtlar olduğuna hiç kimseyi ikna edemeyecek. Ancak sürüye karşı gelmekte ısrar ediyorsanız, şimdi en azından bunu yapmanın daha güzel bir yolu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 12 Pro İncelemesi

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

The Witcher 2. Sezon fragmanı ve 3. sezon müjdesi geldi

Netflix'in Tudum etkinliğinde çok sayıda Geralt of Rivia içeriği vardı. The Witcher'ın yaklaşan ikinci sezonu, yayıncının büyük gösterisinde önemli bir varlıktı. Hayranlar, Continent'te yaşamın...

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun