EğlenceManşetler

Half-Life, 25. yılını büyük bir güncelleme ile kutluyor

half-life

Half-Life, 25. yıl dönümünü, oyuna yeni içerikler, yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve Steam Deck desteği ekleyerek kutluyor. Valve tarafından yapılan duyuruya göre, bu güncelleme, oyunun hayranları için gerçek bir şölen niteliğinde olma özelliğini taşıyor.

Yeni eklenen içeriklere göz atacak olursak; oyuna, dergilerden ve donanım üreticilerinden CD’ler aracılığıyla sunulan “Half-Life Uplink” adında bir mini hikaye eklendi. Valve, Half-Life motorunun sınırlarını zorlayan dört yeni çok oyunculu harita ve “Half-Life: Further Data” CD’sinden haritalar ve çok oyunculu karakter modelleri de ekledi.

Güncelleme ile birlikte yeni ayarlar da sunuldu. Bunlar arasında geniş ekran FOV ile oynama imkanı ve “düzgün bir oyun pedi konfigürasyonu” desteği bulunuyor. Oyunun kullanıcı arayüzü, daha büyük ekranlar için ölçeklendirildi. Valve, “Çoğu şeyi 640×480 CRT’ler için tasarladık ve bazılarınızın bu süre içinde yükseltme yaptığını fark ettik.” diyor. Ayrıca, Half-Life artık Steam Deck Verified olarak işaretlendi, yani Steam Deck’te herhangi bir ayar yapmadan sorunsuz çalışması bekleniyor.

Bu güncellemenin kapsamlı değişikliklerini ve yama notlarını mutlaka incelemelisiniz. Valve, yıldönümü sürümünün artık “Half-Life‘ın nihai versiyonu” olduğunu, ancak eski oyun sürümünün “steam_legacy” beta dalında hala mevcut olduğunu belirtiyor. Valve, ayrıca Half-Life: Source‘un görünürlüğünü azaltacak.

Half-Life’ı 20 Kasım Pazartesi akşamına kadar ücretsiz edinebilirsiniz

Yama notlarını okuduktan sonra, Valve’ın YouTube kanalına yüklediği yeni 25. yıl dönümü belgeselini izleyebilirsiniz. Belgesel, Noclip’ten tanıdığınız Danny O’Dwyer tarafından yönetildi. Eğer hâlâ Half-Life sahibi değilseniz, 20 Kasım Pazartesi Türkiye saatiyle 21.00’e kadar Steam’den ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bu, oyunseverler için kaçırılmaması gereken bir fırsat ve Half-Life‘ın efsanevi mirasının bir parçası olma şansı sunuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER