Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games’in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak. Ve bir Xbox Game Pass abonesiyseniz, oyuna 13 Ağustos’ta da erişebileceksiniz.

Supergiant, Private Division ile ortaklaşa geliştirdiği oyunun fiziksel sürümlerini de sunuyor. Xbox fiziksel sürümü hem Xbox One hem de Xbox Series konsollarında çalışacak. PS4 ve PS5 için ayrı fiziksel sürümler olacak. Ancak oyunun fiziksel veya dijital PS4 sürümünü alırsanız, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme hakkınız olacak.

Supergiant Games yaratıcı direktörü Greg Kasavin PlayStation blogunda yaptığı açıklamada, oyunun PS5 sürümünün, DualSense denetleyicisinin dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi bazı özel özelliklerinden de yararlanacağını söyledi.

Supergiant Games blogundaki yazıda performanstan da bahsediliyor: “Hades‘in Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri 1080p’de saniyede 60 kare hedefinde çalışır” ifadesi yer alıyor. “Xbox Series X/S ve PlayStation 5 sürümleri, saniyede 60 kare hedefte 4K’da çalışır.” Ancak oyunun Xbox ve PlayStation sürümleri, Nintendo Switch sürümünün sahip olduğu PC çapraz kaydetme özelliğini desteklemeyecek.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun