GTA Online için PS3 ve Xbox 360 desteği sona eriyor

Rockstar Games, GTA V’in çevrimiçi multiplayer versiyonu olan GTA Online için PS3 ve Xbox 360’ta verilen desteğin 16 Aralık 2021 itibarıyla sonlandırılacağını açıkladı. Bu konsollarda 15 Eylül 2021’den itibaren oyun içi paraya erişimi mümkün olan Shark Cash Cards satın alınamayacak.

Şirketten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, GTA Online’ın bu iki konsolda kapatılmasının GTA V’in hikaye moduna erişimi etkilemeyeceği belirtildi. Ancak oyuncular 15 Aralık’tan itibaren çevrimiçi deneyim yaşayamayacak.

Buna ek olarak, GTA Online’ın web istatistik takibi de 16 Aralık itibarıyla sonlandırılacak. Ancak Rockstar Games’in Max Payne 3 ve L.A. Noire gibi Social Club entegrasyonuna sahip diğer oyunları için bu erişim 15 Eylül itibarıyla kesilecek.

GTA Online’ın popülaritesi ve PS3 ile Xbox 360’ta geniş kitleler tarafından oynanması, Rockstar Games’in söz konusu desteği bu kadar uzun süre tutmasında etkili olmuşa benziyor. GTA V, bu iki konsolda da çıkar çıkmaz oyuncularla buluşmuştu.

GTA Online için ise macera devam edecek. Oyunu 11 Kasım’dan itibaren PlayStation 5’te, Xbox Series X’te ve S’te oynamak da mümkün olacak.

Huawei FreeBuds Lipstick hızlı inceleme: Hem göze hem de kulağa hitap ediyor

Huawei'nin Viyana'da düzenlediği Nova 9 lansmanında duyurduğu ürünlerden bir tanesi de FreeBuds Lipstick oldu. Aslına bakarsanız, bu ürünün diğerlerinin önüne geçtiğini bile söylemek yanlış...

PayPal’dan Pinterest iddiası hakkında açıklama

PayPal bir açıklama yaparak Pinterest ile ilgilendiğine dair çıkan haberleri yalanladı. Ödeme şirketinin sosyal platformu 45 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddiası geçtiğimiz haftanın...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun