Eğlence

Gran Turismo filmi vizyona tahmin edilenden önce girebilir

gran turismo
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Sony’nin Gran Turismo filmi beklenenden daha erken bir tarihte izleyicilerle buluşabilir. Deadline’ın haberine göre, popüler araba yarışı oyunundan uyarlanan film 11 Ağustos 2023’te vizyona girecek. Gerçek bir hikayeyi konu alacağı belirtilen filmin yönetmenliğini Neill Blomkamp üstlenecek.

Deadline’ın haberine göre, filmde Nissan tarafından düzenlenen bir oyun turnuvasını kazanan ve gerçek bir yarış pilotu olma yolculuğuna çıkan bir Gran Turismo oyuncusunun hikayesi anlatılacak. Bu da filmin bir GT Academy üyesinin macerasını izleyicilere aktaracağı anlamına geliyor. GT Academy ile 2008’den 2016’ya kadar oyuncular, Nissan’ın desteğiyle, gerçek bir yarış pilotu olmak için eğitilmişti. Haberde filmin oyuncu kadrosu konusunda herhangi bir bilgi yer almıyor.

Şu sıralarda popüler PlayStation oyunlarının beyaz perdeye ve televizyona uyarlanması moda haline gelmiş durumda. Horizon Zero Dawn, Twisted Metal ve The Last of Us gibi oyunlar dizi uyarlamalarıyla ekranlara gelecek. Uzun süredir beklenen Uncharted filmi vizyona girerken, Sony bir taraftan da Ghost of Tsushima filmi üstünde çalışıyor.

Gran Turismo filmi Sony’nin popüler oyunlarından her anlamda yararlanma stratejisini sürdüreceği anlamına geliyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde başka oyunların da bu listeye eklenmesi sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER