GoPro kamera serisini yeni ürünlerle genişletmeyi hedefliyor

google news abone ol

GoPro, önümüzdeki yıl kamera serisini genişletecek ve mevcut Hero ve Max kameralarının yanına iki model daha ekleyecek. Şirketin perşembe günkü kazanç raporu toplantısı sırasında konuşan şirketin kurucusu ve CEO’su Nick Woodman’a göre, GoPro hâlâ aynı teknolojiyi kullanırken daha özel kameralar sunmak istiyor.

GoPro, Hero serisinde Hero 3 ve 7 gibi White, Silver ve Black kamera modellerinden arka ekransız kameralarına kadar çeşitli modellere sahipti. Hero 8’in piyasaya sürülmesinden bu yana, yalnızca amiral gemisi modelleri piyasaya sürüldü. Şirket daha düşük özellikli, yine de mevcut nesile mensup kameraları tanıtmak yerine eski amiral gemilerini satmayı seçti.

Daha fazla model, şirketin tanımladığı şekilde, “iyi / daha iyi / en iyi” iş modeline dönüş anlamına gelmeyecek. Woodman, şirketin önceki modelinin, hepsi aynı tür alıcılara hitap eden birkaç kamera modeli yapmayı içerdiğini söyledi. Yeni planının Hero ve Max’in hedeflediğinden tamamen farklı kullanıcı gruplarına hitap edecek özel kameralar üzerinde çalışmak olduğunu söyledi.

Ayrıca Woodman, profesyonel pazarın peşinden daha fazla gitmekten bahsetti, GoPro’nun sadece herkes için uygun bir “İsviçre Çakısı” yapmak istemediğini söyledi. Buna ek olarak, GoPro’nun Hero ve 360 kameralarının şu anda sağlayabileceğinden daha fazlasına ihtiyaç duyabilecek insanlara odaklanarak, belirli kullanım durumlarına uyacak üst sınıf çözümler ortaya koymak istiyor.

Woodman, seriye yapılacak yeni eklemelerin, farklı amaçlar için tasarlanmış olsalar bile GoPro’nun şu anda kullandığı teknolojiye dayanacağı konusunda net konuştu. GoPro’nun tamamen yeni bir teknoloji yaratmak yerine bu yoldan gitmesi mantıklı sayılabilir. Bu, şirketin daha ucuza yeni kameralar üretmesine izin veriyor ve mevcut kameralarına güç sağlayan özel çipleri ile de elinde önemli bir avantaj var. Ayrıca GoPro, yol haritasının yeni bulut yetenekleri ve tamamen yeni bir abonelik tabanlı masaüstü uygulaması içerdiğini de söyledi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+’ta 2022 sonu ve 2023’te birçok ilgi çekici film ve dizi gösterime girecek

Geçtiğimiz haziran ayının ortalarında Türkiye'de yayın hayatına başlayan Disney+, altıncı ayını geride bırakırken, bugün İstanbul'da düzenlediği bir lansmanda yakın zamanda ve 2023 yılında izleyicilere...

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

ÖNE ÇIKANLAR