Teknoloji

Yakında çıkması beklenen GoPro Hero 10 Black’in fotoğrafları sızdı

gopro hero 10 black

GoPro Hero 10 Black’in görüntüleri ve özellikleri açık ve eksiksiz biçimde internete sızdı. Geçen yıl bu zamanlarda çıkış yapmış olan yeniden tasarlanmış Hero 9 Black ile ilgili sızıntıları doğru bir şekilde aktarmış olan WinFuture‘a göre, yeni amiral gemisi GoPro aksiyon kamerası, geçen yılın minyatür kamerasıyla hemen hemen aynı görünüşe sahip olacak. Ancak Go Pro, kamerayı daha güçlü bir GP2 işlemcisiyle genel olarak daha yüksek performanslı hâle getirecek.

Yeni GP2 işlemcisinin, daha akıcı biçimde 60 fps’de çekilen 5.3K videoları veya ağır çekim için kullanışlı olan, 120 fps’de kaydedilen 4K videoları desteklemesiyle performansta önemli bir artış sağlaması bekleniyor. Bu, geçen yılın amiral gemisi kamerasında yer alan 5K30 ve 4K60 formatlarına göre önemli bir gelişme. Hero 10 Black, daha da fazla hareket kontrolü için ancak azaltılmış çözünürlükte 2.7K ve 240 fps’de kayıt da yapabilir. WinFuture tarafından görülen pazarlama materyallerine ve ambalaja göre, fotoğraf çözünürlüğünü 20 megapikselden 23 megapiksele çıkaran yeni bir görüntü sensörü de bulunuyor.

GoPro’nun mükemmel kamera içi yazılım stabilizasyonu, hızlandırılmış videolar için HyperSmooth 4.0 ve TimeWarp 3.0 için de güncellemeler görünüyor. 10 metre derinliğe kadar su geçirmezlik koruması, dokunmatik ve sesle kontrol, ön ve arka ekranlar gibi özellikler geçen yıldan bu yıla taşınıyor.

gopro hero 10 black

Henüz fiyat veya piyasaya çıkış bilgisi bulunmuyor. Hero 9 Black ise şu sıralar Türkiye’de 5 bin TL civarında fiyatlardan satılıyor. Eğer geçen yıllarda gördüğümüz durum tekrarlanırsa, yeni ürünü birkaç hafta içinde görebiliriz. WinFuture sitesinde beklenen Hero 10 Black ürününe ait daha fazla detayı bulabilirsiniz.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
İLGİLİ HABERLER