GoPro geliştirici programı ile mobil kullanımı artırmak istiyor

gopro gelistirici programi2015’teki mali performansıyla yara alan GoPro, işleri yeniden rayına oturtmak için büyük çaba harcıyor. Gelirlerini yeniden artırmak isteyen şirket, bu yolda kendisine yardımcı olacağına inandığı yeni geliştirici programını duyurdu.

GoPro geliştirici programı üç ana noktaya odaklanacak: Mobil uygulamalar, monte edilebilen ekipmanlar ve diğer ürünlerle çalışabilirlik. Şirket, mobil uygulamaları ve üçüncü taraf cihazları GoPro kameraları uzaktan kontrol etmek için kullanmayı amaçlıyor.

GoPro’nun mali tablosunu yeniden düzeltmek için yaptığı tek şey geliştirici programını hayata geçirmek değil. Şirket, geçtiğimiz şubat ayında HERO4 Black ve HERO4 Silver kameraları üzerinden Periscope’ta canlı yayın yapmayı mümkün kılmıştı. Buna ek olarak, GoPro iki sanal gerçeklik kamerasını daha görücüye çıkarmıştı. Google ile birlikte geliştirilen ve geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan Odyssey’de 16 adet sanal gerçeklik kamerası bulunuyor. Kameraya sahip olmak için 15 bin 500 dolar ödemek gerekiyor. GoPro’nun diğer sanal gerçeklik kamerası ise Omni adını taşıyor. Dört sanal gerçeklik kamerasından oluşan bir set niteliğindeki Omni’nin fiyat etiketinde 2500 dolar yazıyor.

GoPro, inovasyon momentumunu korumak adına sadece yeni kameralar hazırlamakla yetinmediğini geliştirici programıyla gösteriyor. Program çerçevesinde 100’den fazla şirketle işbirliğine giden GoPro’nun partnerleri arasında BMW ve Toyota gibi otomobil üreticileri de bulunuyor.

Satışlarda uzun süredir devam eden satış trendinin ardından GoPro, yatırımcılarını şirketi zorlu bir yıl beklediği konusunda bilgilendirmişti. Geçtiğimiz şubat ayında açıklanan 2015’in dördüncü çeyreğine ait rakamlarda şirketin geliri 436.6 milyon dolar olarak gerçekleşmişti. Söz konusu rakam, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Şirket, kötü geçen 2015’in ardından CEO Jack Lazar ile yollarını ayırmış ve geçtiğimiz yıl şirkete katılan Brian McGee’yi CEO’luğa getirmişti.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun