Teknoblog Ürünler Dizüstü Bilgisayar Google’ın Cr-48 videosuna gizlediği matematik problemini çözen kişiye dizüstü bilgisayar ödülü –...

Google’ın Cr-48 videosuna gizlediği matematik problemini çözen kişiye dizüstü bilgisayar ödülü – Video

Google’ın Chrome işletim sistemi için hazırlamış olduğu ve Cr-48 dizüstü bilgisayarın birer birer yok edildiği videoyu izlemek kolay olmamıştır. Bu video sadece Chrome OS’te verilerin hiçbir zaman kaybolmadığını göstermekle kalmıyor, ayrıca bir matematik problemini de içeriyor.

Videonun bir sahnesinde yer alan kara tahtada bir matematik denklemi yer alıyor. Bu denklem Sylvain Zimmer adındaki bir zatın dikkatini çekmiş ve bir grup arkadaşla bu denklemin anlamını keşfetmeye çalışmış. Tüm gün süren kripto çalışmalarından sonra Sylvain’in elinde harflere çevirdiği bir grup sayı kalmış. Bu harfler “speed and destroy” yani “hız ve yok et” şeklinde bir terim oluşturuyormuş. Google’ın URL kısaltıcısı goo.gl’yi kullanan ve bu adresin arkasına “/speedanddestroy” kelimesini yazan Zimmer’in karşısına kendisini bu MENSA sertifikalı bulmacayı çözen ilk kişi olduğunu belirten bir tebrik mesajı çıkmış. Bunun yanında kendisine ödül olarak Cr-48 dizüstü bilgisayar gönderilecekmiş. Sylvain’e ve teknoloji meraklılarını böyle yarışmalarla motive eden Google’a tebrikler.

Google Chrome’un korkunç ve bir o kadar da eğlenceli videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Video: Google Chrome OS tanıtım videosu

İlgili – Geek.com

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz